Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Gorzów on Tour w Sulęcinie

Sierpniową trasę Gorzów on Tour zainaugurowała wizyta w samym sercu Sulęcina. W miejskim parku na placu przy Kontenerze Kultury zachęcaliśmy mieszkańców tego miasta do spojrzenia na Gorzów z innej perspektywy, poznania walorów przyrodniczych, historii, zabytków i bogatej oferty kulturalnej oraz rozrywkowej. W szczególności zapraszaliśmy na cykl wydarzeń w ramach „Dobry Wieczór Gorzów” z nadzieją, że mieszkańcy tego miasta będą częściej przyjeżdżać do Gorzowa.
 
 
Sulęcinianie, szczególnie Ci najmłodsi, z zainteresowaniem słuchali ciekawostek oraz historii dotyczących nosorożca gorzowskiego, którego prawie kompletny szkielet znaleziono podczas budowy gorzowskiego odcinka drogi ekspresowej S3. Dzieci z entuzjazmem podejmowały się wyzwania układania wielkich puzzli z wizerunkiem „Stefanii”, za ułożenie których otrzymywali gadżety z wizerunkiem nosorożca. Wielką popularnością cieszyły się także gorzowskie tatuaże oraz wyzwanie polegające na przewijaniu taśmy kasety stilonowskiej, jednego z symboli miasta.
 
 
Na miejskim stoisku promocyjnym w Sulęcinie zaprezentowaliśmy jak co tydzień także gorzowski przysmak z renety landsberskiej. Starsi mieszkańcy Sulęcina chętnie korzystali z materiałów informacyjnych o mieście, planów oraz folderów, które pomogą w zwiedzaniu Gorzowa przy najbliższej wizycie i odnalezieniu najlepszych atrakcji.
 
Gorzowskie patenty na ekologię  zaprezentowało Inneko, a do gry w golfa zachęcał manager Pola Golfowego Zawarcie. Nie zabrakło aktywności na hulajnogach. W Sulęcinie zaprezentował się także Cygański Teatr Muzyczny Terno, przybliżając mieszkańcom piękno wielowiekowej kultury cygańskiej.
 
 
 
 
Partnerami w akcji Gorzów on Tour są miejskie spółki i instytucje: CRS Słowianka, Gorzowski Rynek Hurtowy, GOT, Inneko, PWiK i Muzeum Lubuskie.
 
Z akcją byliśmy już w Strzelcach Krajeńskich, Barlinku, Przytocznej, Kostrzynie nad Odrą i Sulęcinie. Następny przystanek Gorzów on Tour w Słubicach, w najbliższy wtorek, 11 sierpnia.
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją