Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Sierpniowy GWS już jest

Rozpoczęła się dystrybucja kolejnego numeru Gorzowskich Wiadomości Samorządowych. Tematem sierpniowej edycji jest „Gorzów na wakacje”.
 
W numerze znajduje się m.in. rozstrzygnięcie konkursu na ciekawostkę w Wielkim Teście o Gorzowie. Uroczyste wręczenie nagród przez prezydenta miasta oraz przedstawicieli partnerów konkursu zaplanowano na drugą połowę sierpnia, na scenie plenerowej, przed cyklem koncertów w ramach „Dobry wieczór Gorzów”.
 
Czytelnicy dowiedzą się szczegółów o naszych letnich projektach: Gorzów on Tour, PoznajMy Gorzów na nowo i Dobry Wieczór Gorzów. A także np. o możliwości darmowego pływania na Słowiance, czy udziału w ekologicznych konkursach.
 
Nie zabrakło raportu z postępu prac na najważniejszych inwestycjach drogowych w mieście.
 
Na naszych ulicach znów są tramwaje. Polecamy rozmowę z panem Henrykiem Drabiną, motorniczym z 28-letnim stażem. To on 2 lipca br. poprowadził tramwaj Twist, który zabrał pierwszych pasażerów na trasę „jedynki”.
 
Cykl spotkań dyskusyjnych dot. Budżetu Obywatelskiego 2021 już za nami. W tym roku miały one wyjątkową formę, ponieważ uczestniczyli w nich wyłącznie wnioskodawcy. Mimo to większość spotkań zakończyła się połączeniem zadań w pakiety, a efektem trzech dyskusji były decyzje o poddaniu pod głosowanie jednego pakietu zadań i wycofaniu pozostałych wniosków. Dzięki temu 16 pomysłów uzyskało gwarancję realizacji – niezależnie od wyników głosowania, które w przypadku pozostałych zadań będą decydujące. Więcej w sierpniowych Gorzowskich Wiadomościach Samorządowych.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją