Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Wieczór w Gorzowie był dobry…

Dobry Wieczór Gorzów wystartował przy ogromnym zainteresowaniu publiczności. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, mieszkańcy naszego miasta z entuzjazmem słuchali muzyki gorzowskich filharmoników, piosenek aktorów „z Osterwy” i młodej gorzowskiej wokalistyki Julii Bury.
 
Za nami pierwszy weekend z Dobry Wieczór Gorzów, wspólnym projektem gorzowskich instytucji kultury i miasta.  Płyta Starego Rynku w weekend tętniła życiem, podobnie jak okoliczne restauracje i kawiarnie. W dwa pierwsze lipcowe weekendowe wieczory to tu biło serce Gorzowa.
 
 
- To nowe otwarcie centrum, Starego Rynku i deptaka - mówił podczas inauguracji projektu w sobotni wieczór prezydent Jacek Wójcicki, pomysłodawca i promotor projektu.  - Bardzo chcemy, by centrum Gorzowa na nowo ożyło, by mieszkańcy znaleźli tu swoje miejsce do odpoczynku i relaksu, a muzyka niech będzie tylko pretekstem, by dobrze rozpocząć wieczór - dodał.
 
 
Do końca wakacji w każdy weekend, w soboty od godziny 19.00, a w niedzielę o godziny 17.00, na Starym Rynku, na scenie plenerowej, będzie można posłuchać i zobaczyć gorzowskich artystów. Wszytko w ramach wspólnego projektu Zjednoczonych Sił Kultury i Miasta Gorzów „Dobry Wieczór Gorzów”.
 
 
W miniony weekend, 4 i 5 lipca, wystąpili muzycy CEA Filharmonii Gorzowskiej z programem „Od Mozarta do Adele” oraz „Przeboje prosto z ekranu”, z wiązanką utworów z seriali telewizyjnych. W sobotę w spektaklu „Po prostu miłość” zaprezentowali się aktorzy z Teatru im. Juliusza Osterwy: Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Artur Nałkowski i Joanna Rossa, przy wsparciu dyrektora Jana Tomaszewicza. W niedzielę gorzowskiej publiczności dała się poznać Julia Bury, młoda wokalistka, pianistka, stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa. 
 
 
Współorganizatorami projektu „Dobry Wieczór Gorzów” są Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Teatr im. Juliusza Osterwy, CEA Filharmonia Gorzowska, Miejski Ośrodek Sztuki, Jazz Club pod Filarami oraz Muzeum Lubuskie wspólnie z Miastem Gorzów.
 
Szczegóły projektu tutaj.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją