Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Dobry Wieczór Gorzów!

Miasto Gorzów i Zjednoczone Siły Kultury zapraszają na cykl spotkań kulturalnych „Dobry Wieczór Gorzów”. W każdy wakacyjny weekend, w soboty i niedziele, na plenerowej scenie tuż przy katedrze, nieopodal fontanny Pauckscha, będą się prezentować gorzowscy artyści m.in.: CEA - Filharmonii Gorzowskiej, Teatru im. Juliusza Osterwy, Jazz Clubu „Pod Filarami” i inni, związani z miastem i gorzowskimi instytucjami kultury.
 
 
Projekt rusza w sobotę 4 lipca br. Tego dnia na scenie zaprezentują się artyści z gorzowskiego teatru i CEA - Filharmonii Gorzowskiej. W kolejnym dniu weekendu, w niedzielę 5 lipca br., posłuchamy muzyków filharmonii i gorzowskiej młodej artystki Julii Bury. Sobotnie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.00, a niedzielne o 17.00. Taki harmonogram będzie obowiązywał do końca wakacji.
 
- Projekt „Dobry Wieczór Gorzów” to odpowiedź na potrzebę promocji zmodernizowanego centrum, zintegrowania mieszkańców wokół nowej miejskiej przestrzeni, to wreszcie próba rekompensaty za Dni Gorzowa, które w tym roku odwołaliśmy - podkreślił prezydent Jacek Wójciki, pomysłodawca i promotor projektu. - Ideą „Dobry Wieczór Gorzów” jest, by mieszkańców Gorzowa przyzwyczaić do pewnej kulturalnej i rozrywkowej rutyny, tak by wiedzieli, że jak przyjdą lub przyjadą na Stary Rynek w weekend, to zawsze będą mogli  liczyć na wyjątkowy wieczór - zapowiada prezydent Wójcicki.
 
„Dobry wieczór Gorzów” to wspólne działanie miejskich instytucji kultury: Miejskiego Centrum Kultury, CEA - Filharmonii Gorzowskiej, Teatru im. Juliusza Osterwy,  Jazz Clubu „Pod Filarami”, Miejskiego Ośrodka Sztuki i Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta oraz współpracujących z Miastem artystów. - Bardzo cieszy powrót do idei Zjednoczonych Sił Kultury, bo mamy w Gorzowie wyjątkowych artystów - zaznaczyła wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała. - Bardzo sprawnie udało się we współpracy wszystkich jednostek przygotować atrakcyjny program na całe wakacje - dodała.
 
Liderem projektu jest Miejskie Centrum Kultury przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta i Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 
W ofercie Teatru im. Juliusza Osterwy będą spektakle muzyczne i przedstawienia z udziałem gorzowskich aktorów, do Gorzowa przyjedzie również uwielbiany przez gorzowską publiczność Artur Barciś ze swoim „Show”. Wyjątkowo bogaty program przygotowała Filharmonia Gorzowska. Muzycy Orkiestry FG zaprezentują różnorodny repertuar: rozrywkowy, klasyczny, pojawią się dźwięki muzyki filmowej i folklor z całego świata. Ponadto, zaprezentuje się Teatr Muzyczny „Terno”, Gorzowska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta OSP Siedlice oraz artyści związani z Jazz Clubem „Pod Filarami”, m.in. Marek Konarski i Grzegorz Turczyński z zespołami oraz Filary Jazz Big Band.
Szczegółowy program wakacyjnych spotkań w ramach „Dobry Wieczór Gorzów” będziemy prezentować przez całe wakacje na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury, Urzędu Miasta, na profilach społecznościowych miejskich instytucji kultury. Ponadto, do dyspozycji mieszkańców będą ulotki, plakaty i bilbordy z programem projektu.
 
Scena plenerowa umieszczona tuż obok katedry będzie towarzyszyła mieszkańcom przez całe wakacje. Na czas koncertów, przed sceną pojawi się 150 krzeseł. Do dyspozycji widzów będą też ławki na deptaku oraz miejsca w ogródkach na Starym Rynku. Regulamin akcji, określający szczegółowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach, włącznie z zaleceniami i wymogami służb sanitarnych będzie dostępny na stronach miasta i MCK.
 
„Dobry Wieczór Gorzów” w tym roku zaplanowany jest na dwa wakacyjne miesiące. Jak zapowiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki, w kolejnych latach, projekt będzie poszerzony w zakresie programowym oraz czasowym. - Chcielibyśmy, by Stary Rynek żył w kolejnych latach przez cały okres wiosenno-letni - dodaje.
 
Tymczasem zapraszamy, do zobaczenia na Starym Rynku!
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Jan Wojtanowski
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki