Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Wytuptali TUPTUSIA

300 tys. złotych rocznie Miasto wyda na remonty i przebudowy chodników w ramach programu TUPTUŚ! Gorzów będzie miał harmonogram zaplanowanych remontów i przebudów na lata… Jest to odpowiedź na inicjatywę klubu radnych Gorzów Plus.
 
Projekt TUPTUŚ spowoduje, że rocznie Miasto trzykrotnie zwiększy budżet na poprawę tej części infrastruktury drogowej. Obecnie wydawanych było około 100 tys. złotych w ramach umowy na utrzymanie chodników. Teraz będzie to kwota 200 tys. plus 100 tys. złotych w ramach corocznych umów.
 
Pierwsze TUPTANIE zacznie się od chodnika przy ul. Stanisławskiego. Na ukończeniu jest dokumentacja i niebawem będzie możliwe zlecenie robót. Równorzędnie będzie trwała identyfikacja potrzeb remontowych oraz powstaną harmonogramy prac. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną niezbędne dokumentacje, które pozwolą, aby kolejne remonty w ramach TUPTUSIA ruszyły w 2017 roku.
 
Już teraz wiadomo, że prace zaczną się od centrum miasta. To właśnie ten rejon Gorzowa potrzebuje największych nakładów, które pomogą poprawić estetykę i funkcjonalność.
 
Miasto liczy na aktywność mieszkańców i radnych podczas tworzenia harmonogramów prac na kolejne lata.
 
Ewa Sadowska-Cieślak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki