Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Żłobki i przedszkola od przyszłego tygodnia

Władze Gorzowa nie otworzą przedszkoli i żłobków 6 maja br. Potrzebny jest czas na przygotowanie się do wprowadzenia wymogów związanych z epidemią; najwcześniej będzie to możliwe na początku przyszłego tygodnia.
 
Już w ostatni czwartek było wiadomo, że otwarcie przedszkoli i żłobków 6 maja nie jest realne. W tak krótkim czasie nie było możliwe spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa.
 
Sprawa otwarcia budziła wiele kontrowersji, dlatego prezydent zlecił badanie dotyczące realnego zapotrzebowania na opiekę w żłobkach i przedszkolach. Przez weekend rodzice mogli wypełnić ankietę. Wynika z niej, że około 70 % ankietowanych rodziców zgłosiło chęć umieszczenia swoich dzieci w żłobkach, a ponad 30% w przedszkolach.
 
Przystąpiono do przygotowań do otwarcia. Będzie się ono odbywało etapami, po upewnieniu się, że placówki będą na to przygotowane. Proces otwierania rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia. Miasto ma tydzień na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dzieciom, pracownikom placówek i rodzicom. 
 
Rodzice zainteresowani umieszczeniem dzieci powinni w tym czasie skontaktować się z przedszkolem i żłobkiem. Warunkiem przyjęcia do placówki będzie złożenie pisemnego oświadczenia, że dziecko umieszczane w placówce oraz jego rodzice są zdrowi.
 
Uruchomione zostaną specjalne kanały komunikacji rodziców z placówką, by ważne ze względów bezpieczeństwa informacje można było przekazywać natychmiast.
 
Prezydent zaproponuje radnym, aby podjęli uchwałę, aby od maja br. za żłobek płacili tylko ci rodzice, których dzieci będą korzystały z opieki. Jeśli radni tak zdecydują, pozostali rodzice będą zwolnieni z opłat.
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją