Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Ryneczek przy Jerzego pozostaje otwarty

Miejski sztab kryzysowy po zapoznaniu się z opinią zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego i wizji lokalnej wyraził zgodę na dalsze funkcjonowanie rynku przy ulicy Jerzego.
 
Zgoda jest ważna przez najbliższe siedem dni. Jej przedłużenie lub natychmiastowe cofnięcie będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju, a zwłaszcza od przestrzegania na targowisku wszystkich zasad i zakazów, zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i handlowców.
 
W środę frekwencja na Jerzego była niewielka; większość handlowców i klientów poważnie podeszła do zakazu opuszczania domu.
 
Przedmiotem działalności GRH jest prowadzenie i zarządzanie rynkiem hurtowym – dostępnym 6 razy w tygodniu (w godzinach od 2.00 – 7.00), a także detalicznym funkcjonującym w poniedziałki, środy, piątki i soboty (w godzinach 7.00 – 13.00), a także zarządzanie i administrowanie targowiskami miejskimi.
 
Łącznie na terenach i obiektach GRH S.A. działalność prowadzi około 300 podmiotów gospodarczych zajmujących się handlem, importem, produkcją oraz usługami. Targowisko przez dziesięciolecia dopracowało się dużej rozpoznawalności, dzięki wieloletniej tradycji w świadomości gorzowian pozostaje jako „rynek przy Jerzego”. Każdego roku odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy klientów indywidualnych oraz hurtowych, przybywając w dni targowe nie tylko z Gorzowa Wielkopolskiego i okolicy, ale także regionu całej północnej części województwa lubuskiego, jak i południowej części województwa zachodniopomorskiego.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Żaneta Sawicka/GRH

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją