Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Kamień węgielny pod Panattoni Park Gorzów

W piątek w Gorzowie przy ulicy Szczecińskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę ogromnych magazynów. Centrum logistyczne będzie nosić nazwę Panattoni Park Gorzów.
 
- To inwestycja o dużym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego naszego miasta. Wielu potencjalnych inwestorów przed wejściem do Gorzowa pyta się o przestrzeń magazynową. Teraz możemy odpowiadać pozytywnie – podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki.
 
 
Na terenie Panattoni Park Gorzów powstaną dwa nowoczesne budynki magazynowe o łącznej powierzchni ponad 69 tys. mkw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów magazyny będą w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.
 
Park zostanie wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lokalizacja w pobliżu linii kolejowej, niedaleko węzła z drogą S3, zagwarantuje połączenie lądowe z najważniejszymi rynkami zbytu w kraju oraz za granicą. Położenie w pobliżu miasta oraz bliskość kampusów uczelni wyższych, zapewnią dopływ wykwalifikowanych pracowników oraz doskonałą komunikację – podkreśla inwestor.
 
Już teraz wiadomo, że dwie duże firmy, jedna o zasięgu światowym, postanowiły rozpocząć swój biznes w Panattoni Park Gorzów. Firma Omnipack, wynajęła blisko 6,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Jest to lider rynku logistyki dla e-commerce w Polsce, świadczący kompleksową obsługę sklepom internetowym.
 
Druga to Logoplast - międzynarodowa firma zajmująca się projektowaniem i produkcją opakowań z tworzywa sztucznego. Działa w 16 krajach, ma 63 fabryki, zatrudnia ponad dwa tysiące pracowników. Firma jest zaangażowana w działania proekologiczne, w tworzenie nowych metod recyklingu.
 
 
Panattoni Europe jest europejską filią jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowej Panattoni Development Company, firmy założonej w USA w 1986 roku przez Carla Panattoni. W Polsce od 2005 roku. Od początku swojej działalności w Europie firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 9,6 milionów mkw., większość (7,5 mln mkw.) w Polsce.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją