Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Z miłości do miasta pobijmy rekord Polski!

Z miłości do miasta, do siebie, innych lub z miłości po prostu… Każdy powód jest dobry, by w Gorzowie podjąć próbę pobicia rekordu Polski. A okazja nieprzypadkowa, bo próbę tę podejmiemy w Walentynki, tj. 14. lutego, o godzinie 17.00, na Starym Rynku.
 
Razem stworzymy największe „Serce dla Gorzowa”. Będzie to happening fotograficzny, którego celem jest pobicie rekordu Polski w próbie stworzenia największego „świecącego obrazu z ludzi”.
 
 
Chodzi o to, by tuż po zmroku, w jednym miejscu, tj. na Starym Rynku, niedaleko fontanny Pauckscha, zrobić za pomocą drona zdjęcie wielkiego serca, serca dla Gorzowa.
 
Zapraszamy mieszkańców, by kilka minut przed godziną 17.00 przyszli na Stary Rynek z latarkami lub telefonami komórkowymi, w których jest funkcja latarki. Tylko takie źródła światła będą zakwalifikowane do działań związanych z rekordem. Na miejscu pojawi się sędzia z Polskiego Biura Rekordów, który oceni, czy nasze – gorzowskie próby przyniosły oczekiwany rezultat. Jeśli tak się stanie, Gorzów zostanie oficjalnie wpisany do księgi rekordów Polski!  
 
Żeby pobić rekord, świecące serce musi stworzyć co najmniej 100 osób. Liczymy na Was! Zaczynamy o godzinie 17.00. Dla pierwszych osób i par, które zgłoszą się do punktu promocji Miasta na Starym Rynku, przygotowaliśmy upominki. Walentynkowy happening fotograficzny przygotowujemy bowiem przy wsparciu partnerów: piekarni Bagietka oraz kwiaciarni Bukieteria Violetta Legan​. Pierwsza przygotuje dla uczestników słodkie przekąski, druga 20 bukietów dla par, które wezmą udział w quizie i na miejscu wydarzenia poprawnie odpowiedzą na pytania o swój związek.

Oficjalnym partnerem Miasta Gorzowa podczas realizacji przedsięwzięcia jest Biuro Rekordów - jedyna w Polsce firma zajmująca się certyfikowaniem Rekordów Polski i pomocą w ustanawianiu rekordów Guinnessa.
 
 
To kolejna walentynkowa propozycja dla mieszkańców, przygotowana przez Miasto. W ubiegłym roku zaprosiliśmy gorzowian do udziału w grze miejskiej „śladami wierszy miłosnych gorzowskich poetów”, rok wcześniej mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi uczuciami do miasta w happeningu z wielkim gorzowskim sercem w roli głównej. W każdym działaniu motywem przewodnim są Walentynki, ale z przesłaniem dla miasta: emocjonalnym i edukacyjnym. W tym roku sprawdzimy, czy z miłości do Gorzowa zmobilizujemy się, by razem zrobić coś wyjątkowego - pobić rekord Polski.  

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Archiwum UM/ Daniel Adamski/ Jan Wojtanowski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki