Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

IV LO ze statusem szkoły DSD

W środę odsłonięto tablicę symbolizującą otrzymanie przez IV Liceum Ogólnokształcące statusu szkoły DSD (Deutsches Sprachdiplom).
 
Z egzaminem DSD II i polską maturą można podjąć studia na każdym kierunku w krajach niemieckojęzycznych. Dyplom może być również przydatny dla studentów polskich uczelni, którzy będą chcieli i mieli możliwość wyjechać na stypendium do Niemiec.
 
 
- W dzisiejszych czasach, w dobie globalizacji, umiejętność posługiwania się językami obcymi stała się wręcz obowiązkową. Co więcej, mówienie biegle wyłącznie w języku angielskim wydaje się być dziś na tyle podstawowym wymaganiem na rynku pracy, że potencjalny kandydat, władający minimum dwoma staje się bardziej atrakcyjny wśród niemałej konkurencji – powiedziała wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała.
 
 
Doris Wildemann z Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu pogratulowała dyrekcji i nauczycielom szkoły podjęcia cennego przedsięwzięcia, służącego propagowaniu nauki języka niemieckiego oraz zachęcaniu uczniów do poszerzania wiedzy i rozwijania umiejętności językowych.
 
- Edukacja w IV LO daje gwarancję wiedzy i wykształcenia nowego pokolenia Polaków; pozbawionego kompleksów, odważnie i pewnie poruszającego się w nowoczesnym świecie. Potwierdzeniem są rozszerzające się kontaktyi współpraca z młodzieżą innych państw, w tym szczególnie z Niemiec – podkreśliła wiceprezydent Domagała.
 
 
Uzyskanie Certyfikatu/Dyplomu Języka Niemieckiego DSD II (odpowiada poziomowi B2/C1) umożliwia studiowanie na każdej uczelni w krajach niemieckojęzycznych bez zdawania dodatkowego egzaminu, potwierdzającego znajomość języka. Zarówno przygotowanie, jak i sam egzamin, dla naszych uczniów są bezpłatne.
 
 
W Gorzowie program DSD realizowany jest również w I LO i w SP 2.
 
Wszystkie szkoły DSD należą do grona ponad tysiąca ośmiuset placówek objętych patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Szkoły te, w ścisłej współpracy z Centralą Szkolnictwa Zagranicznego w Berlinie, przygotowują uczniów do egzaminu językowego przez trzy lata intensywnej nauki.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją