Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Piękny jubileusz setnych urodzin

Pani Walentyna Wesoła, mieszkanka Gorzowa, w środę (15 stycznia br.) świętowała swoje setne urodziny. W tej szczególnej uroczystości oprócz najbliższych, towarzyszyła jej wiceprezydent Małgorzata Domagała oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.
 
Przedstawiciele miasta odwiedzili Jubilatkę, aby wyrazić swoje uznanie i szacunek, a także życzyć kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.
 
- Gratuluję Pani tak fantastycznego jubileuszu. Życzę, aby kolejne dni upływały w radości – powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała. - Życzę Pani zdrowia, pogody ducha, kolejnych tak radosnych dni jak ten dzisiejszy. Gratuluję fantastycznych dzieci, wnuków, prawnuków i praprawnuków – dodała wiceprezydent.
 
Jubileusz setnych urodzin to uroczystość szczególna i należy do nielicznych. - Gong czasu dał znać, że mija sto lat. Uroczystość setnych urodzin to przypadek nie tak często spotykany, tym większy jest nasz szacunek i uznanie, jakim w naszym państwie i społeczeństwie otaczamy sędziwych obywateli naszego kraju – powiedziała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.
 
 
Podczas spotkania przedstawiciele miasta w obecności najbliższych wręczyli jubilatce list gratulacyjny, natomiast przedstawiciel ZUS dokumenty o nowych uprawnieniach emerytalnych.
 
Walentyna Wesoła, z domu Kiersztan urodziła się w 1920 roku w wielodzietnej rodzinie. 10 kwietnia 1941 roku w miejscowości Lwówek zawarła związek małżeński z Józefem Wesołym. Zanim przeprowadziła się do Gorzowa, wraz z mężem Józefem mieszkała we wsi Posadówek, niedaleko Poznania. W Gorzowie pracowała w pralni w miejscu, w którym dziś znajduje się hotel Gracja. Troje dzieci podarowały jej ośmioro wnucząt, piętnaścioro prawnucząt i sześcioro praprawnucząt. Jubilatka  mieszka sama i gotuje smaczne obiady.
 
Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia!
 
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją