Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

70 lat II LO w Gorzowie

Koncert śpiewających absolwentów, piknikowe spotkanie po latach i oficjalna gala z wręczeniem odznaczeń dla najbardziej zasłużonych dla szkoły - to tylko część z zaplanowanych wydarzeń z okazji 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim.
 
We wtorek Tomasz Pluta, dyrektor szkoły z Przemysłowej wraz z przedstawicielami komitetu organizacyjnego oficjalnie zainaugurował obchody jubileuszu.
 
W spotkaniu z mediami uczestniczyła odpowiedzialna m.in. za sprawy oświatowe wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała, absolwentka II LO. - To wyjątkowa szkoła, która absolwentów czyni wspólnotą na zawsze – powiedziała.
 
- Niecierpliwie czekam na wydarzenia jubileuszowe, bo to będzie okazja do spotkania się ze znajomymi i przyjaciółmi, za którymi, mimo że od ukończenia szkoły minęło już kilka dobrych lat, nadal tęsknię – dodała pani wiceprezydent.
 
 
Przygotowania do obchodów ruszyły na początku września ubiegłego roku. Komitet organizacyjny, na czele którego honorowo stanął prezydent miasta Jacek Wójcicki, spotkał się już kilka razy. - Rozdzielono zadania, powstała lista spraw do zorganizowania i załatwienia. Praca wre, a teraz czas na weryfikację – powiedział dyrektor Pluta.
 
 
W komitecie organizacyjnym są głównie absolwenci i nauczyciele szkoły oraz przyjaciele placówki. Wśród nich Krystyna Baj-Pawluk, Wioletta Augustyniak, Daria Żok, Iwona Tokarczuk i Magdalena Szczepanowska–Goławska – wiceprezes Gospodarczego Banku Spółdzielczego, głównego sponsora jubileuszu.
 
 
Dokładny harmonogram obchodów jubileuszu II LO znajduje się na stronie internetowej szkoły (tutaj). Ich organizatorzy we wtorek podkreślali duże zaangażowanie absolwentów szkoły, którzy są artystami, naukowcami, szkoleniowcami (m.in. Tomasz Żyrmont, Michał Taran, Magdalena Bałdych, prof. Paweł Pietrukowicz) i w ramach jubileuszu zaprezentują i podzielą się swoimi umiejętnościami z gośćmi wydarzeń i imprez, a także z obecnymi uczniami szkoły.
 
 
Rok 2020 jest wyjątkowy dla II LO. Szkoła w tegorocznym rankingu „Perspektyw” została uznana za najlepszą w województwie i 48. w kraju.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Jan Wojtanowski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją