Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualnościVivat II LO!
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Vivat II LO!

II Liceum Ogólnokształące w Gorzowie najlepszą szkołą w regionie i 48. w kraju. To wyniki prestiżowego rankingu czasopisma „Perspektywy”.
 
Gorzowska „dwójka” wyprzedziła inne lubuskie szkoły, kolejna (z Żar) zajęła miejsca dopiero w drugiej pięćdziesiątce plebiscytu „100. najlepszych polskich szkół”.
 
Prezydent miasta Jacek Wójcicki spotkał się w poniedziałek z dyrektorem szkoły Tomaszem Plutą, by pogratulować i złożyć podziękowania dla całej kadry pedagogicznej. Równocześnie pogratulował uczniom „dwójki”, bo to dzięki ich osiągnięciom szkoła zajęła tak wysokie miejsce. Na spotkaniu z prezydentem obecna była Bogusia i Natalia, obie związane z redakcją wydawanej w szkole gazety „Curier”, uczestniczki i laureatki ogólnopolskich olimpiad.
 
- Gratuluję i dziękuję. To dla Gorzowa ogromne wyróżnienie i powód do radości – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. Podkreślił, że dla miasta to podwójne zwycięstwo, bo szkoła to początek drogi edukacyjnej nie tylko dla gorzowian. Ponad połowa uczniów II LO to mieszkańcy gmin ościennych, ale także ze Skwierzyny, Międzyrzecza, Kostrzyna nad Odrą, a nawet Barlinka, czy Myślibórza.
 
- To daje nadzieję, że część z tych uczniów spoza Gorzowa, po tak pozytywnym doświadczeniu miasta poprzez szkołę, na stałe zwiąże się z Gorzowem – podkreślił Jacek Wójcicki.
 
II LO jest szkołą samorządową, istnieje od 1950 roku. Najpierw jako „19”, później już oficjalnie jako II Liceum Ogólnokształcące. Wysokie, pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw” w województwie lubuskim „dwójka” zajmowała już trzy razy; w 2015, 2017 i 2018 roku.
 
W tym roku II LO świętuje 70-lecie powstania. W jubileuszowym roku zaplanowano wiele imprez.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją