Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zagraliśmy z WOŚP

W niedzielę zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał w Gorzowie, który w tym roku odbył się na placu Grunwaldzkim, cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zebrał prawdziwe tłumy gorzowian, zainteresowanych występami i licytacjami.
 
Zebraliśmy 362 tysiące 522 złote i 78 groszy. To kolejny gorzowski rekord, a to tylko wynik zbiórki do puszek i licytacji. Wciąż trwają jeszcze aukcje w sieci.
 
Jednym z najwyżej licytowanych fantów był voucher od prezydenta miasta; zwycięzca za siedem tysięcy złotych przejedzie się po bezdrożach terenowym autem z Jackiem Wójcickim za kierownicą.
 
 
Również inne nasze fanty cieszyły się sporym zainteresowaniem; zestaw upominkowy Gorzowskich Słoików Jabłkowych wylicytowano za 450 złotych, portret Leonarda Cohena, podarowany przez Cezarego Żołyńskiego, za pół tysiąca, a wyjątkowy voucher na rejs czarterowym statkiem od Stowarzyszenia Odra dla turystów, za 400 zł.
 
W ubiegłej edycji WOŚP w Gorzowie padła rekordowa suma - 300 tysięcy złotych. W tym roku na ulice miasta wyszło ponad 400 wolontariuszy z dwóch sztabów (z „Klubu u Szefa” i przy Szkole Podstawowej nr 2). Część z nich kwestowała w Kłodawie, która kolejny rok gra dla Orkiestry razem z Gorzowem. W ten szczególny dzień, dzięki decyzji prezydenta miasta, mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie.
 
W tym roku, po raz pierwszy, w Gorzowie swoje datki dla fundacji można było uiszczać za pomocą karty płatniczej.
 
 
O godzinie 14 rozpoczęło się orkiestrowe granie. Występy były przeplatane licytacjami. Na zmarzniętych czekało w namiocie Szpitala Wojewódzkiego ponad 250 litrów grochówki.
 
Tradycyjnie, o 20.00, rozbłysło Światełko do nieba, a następnie wystąpiła gwiazda wieczoru Sztywny Pal Azji.
 
 
Na gorzowskim Zawarciu odbyła się kolejna runda Biegowego Grand Prix Gorzowa. Tradycyjnie, był to również bieg „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział 200 biegaczy.
 
Pieniądze zbierane podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przebiegającej pod hasłem „Wiatr w żagle”, zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupia się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Orkiestra podczas 28 lat działalności zebrała ponad miliard złotych.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Jan Wojtanowski, Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją