Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Gorzów blisko świąt

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy gorzowian do udziału w grudniowych wydarzeniach. To wyjątkowy czas, a zwłaszcza w Gorzowie, bo wspólnie przygotowaliśmy szereg różnorodnych atrakcji, by przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat. Wszystko w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt”.
 
W tym roku pierwsza z imprez już 5. grudnia. Do udziału w świątecznych eventach wspólnie zapraszają prezydent miasta Jacek Wójcicki, organizatorzy atrakcji: Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gorzowski Rynek Hurtowy, Centrum Handlowe Nova Park, Galeria Askana, Wydział Promocji i Informacji oraz … święty Mikołaj.
 
5 grudnia „Dzieci Dzieciom” – godz. 11.00 sala sesyjna UM
Prezydent Jacek Wójcicki zaprasza gorzowskie przedszkolaki do wspólnego ubierania choinek. Wystrojone i ozdobione trafią do dzieci z gorzowskich placówek opiekuńczych. Partnerem wydarzenia jest Gorzowski Rynek Hurtowy.
 
 
6 grudnia Nie tak dawno temu w Gorzowie… – godz. 16.00 Muzeum Lubuskie
Dwanaście spośród tysiąca wyjątkowych fotografii Gorzowa sprzed lat Waldemara Kućki trafiło do miejskiego kalendarza na 2020 rok. 75 pierwszych osób, które 6 grudnia kupią bilet wstępu do muzeum, ponownie zaprosimy na Warszawską (na godzinę 16.00) na prezentację kalendarza i jego odbiór. Będzie słodki poczęstunek i aromatyczna kawa, a kalendarze będzie wręczał wyjątkowy gość. Po 6 grudnia kalendarze będą sprzedawane w muzeum przy ul. Warszawskiej i w punkcie informacyjnym w Askanie.
 
7 grudnia Wigilia Kultur i Narodów – godz. 15.00 sala MCK „Zawarcie”
Pod auspicjami Stowarzyszania Twórców i Przyjaciół kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie odbędzie się XIII edycja wyjątkowego spotkania „Wigilii Kultur i Narodów”. To spotkanie mieszkańców dawnych kresów, mniejszości narodowych i etnicznych oraz ich potomków. Celem jest podtrzymywanie tradycji i kultury przodków, podkreślenie wyjątkowości Ziemi Lubuskiej, która po II wojnie światowej stała się domem dla wielu narodów. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury. 
 
 
 
10 - 13 grudnia Świąteczna Kartka z Gorzowa – godz. 14.00 „Askana”
Przedłużenie promocyjnej akcji „Pocztówka z Gorzowa”, realizowanej w mieście w czasie wakacji. Tym razem zapraszamy mieszkańców, by świąteczne życzenia wysyłali właśnie na gorzowskich kartach pocztowych. Kartki i znaczki mamy gotowe. Przez cztery dni, od wtorku (10 grudnia) do piątku (13 grudnia) będziemy czekać z pocztówkami w miejskim punkcie w Galerii Askana. Każdego dnia do dyspozycji gorzowian będzie 150 świątecznych pocztówek ze znaczkiem. Partnerem akcji jest Poczta Polska.
 
14 grudnia VII Gorzowski Bieg Gwiazdkowy - godz. 12.00 park Kopernika
Tradycyjny przedświąteczny bieg po zdrowie w szczytnym celu. Do pokonania będzie pięć kilometrów w parku Kopernika. Limit miejsc dla biegaczy to 450 pozycji startowych. Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Bieg Gwiazdkowy organizuje Stowarzyszenie Można Samemu. Celem jest m.in. upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocja miasta jako przyjaznego dla biegaczy. Ale najważniejszy to zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Start zaplanowano na godzinę 12.00.
 
 
20 grudnia – Gotowanie na Straganie – „Barszcz po Gorzowsku” – godz. 9.00-11.00 Rynek na Jerzego
Tego dnia zapraszamy gorzowian do odwiedzenia ryneczku przy ul. Jerzego. Tam odbędzie się wspólne przygotowywanie wigilijnego „Barszczu po gorzowsku”, pod okiem mistrza Pawła Salamona, ambasadora miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.  Zaczynamy o godzinie 9.00, a na degustację zapraszamy około godziny 11.00. W tym czasie będzie można skonsultować się z mistrzem w sprawach dotyczących przygotowywania wigilijnych potraw.
 
16 – 22 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy – godz. 12.00 – 20.00 wejście główne Nova Park
Po raz pierwszy w tym roku jarmark będzie trwał siedem dni. Od poniedziałku do niedzieli włącznie, na terenie przy wejściu głównym do galerii, zlokalizowanych będzie ponad 20 stoisk handlowych. Wśród wystawców m.in. rękodzielnicy oraz producenci regionalnych przysmaków. Wśród jarmarkowych atrakcji będą tańce, występy, bajki dla dzieci i tradycyjne Święto Aniołów. 
 
W czwartek i piątek (19 i 20 grudnia) zapraszamy najmłodszych na pokaz bajki świątecznej, wykonanej w technice laserowej. Bajka będzie wyświetlana od godziny 18.00 do 20.00. W piątek o godzinie 18.00 zapraszamy na pokaz taneczny w wykonaniu Zespołu Tańca Artystycznego „Buziaki”. W piątek i w sobotę na najmłodszych będzie czekał Święty Mikołaj.
 
W sobotę (21 grudnia) od godziny 13.00 zapraszamy na Święto Aniołów. Tego dnia na jarmarku będzie również meta świątecznej rowerowej masy krytycznej.
 
 
21 grudnia Gorzowskie Życzenia Świąteczne – godz. 17.00 Jarmark Bożonarodzeniowy – wejście główne Nova Park
Tradycyjne życzenia świąteczne od prezydenta miasta i gorzowskich radnych będzie można usłyszeć w sobotę 21 grudnia o godzinie 17.00 na scenie głównej jarmarku bożonarodzeniowego. W czasie uroczystości zaprosimy mieszkańców do wspólnego zaśpiewania gorzowskiej kolędy, będziemy również częstować gorącą herbata, kawą i słodkimi świątecznymi przysmakami.
 
21 grudnia Świąteczna Gwiazda, koncert Zakopower Kolędowo – godz. 17.30 Jarmark Bożonarodzeniowy – wejście główne Nova Park
Świąteczna niespodzianka muzyczna od organizatorów jarmarku dla mieszkańców. Prezydent miasta, wspólnie z MCK, OSiR-em i Nova Park zapraszają na wyjątkowy koncert „Zakopower Kolędowo”. Usłyszymy polskie kolędy w nietypowych muzycznych aranżacjach, nie zabraknie również znanych i lubianych hitów zespołu.
 
 
31 grudnia Miejski Sylwester pod Chmurką, godz. 23.00 „Kwadrat”.
Nowe miejsce i nowa formuła miejskiego sylwestra to zasługa głównego organizatora imprezy. Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców do udziału w wyjątkowym wydarzeniu na placu Nieznanego Żołnierza tzw. „Kwadracie”. W dwugodzinnym sylwestrowym programie przewidziano koncert gwiazdy - zespołu KOMODO, pokaz laserów o północy, muzyczne wiązanki od DJ-ów oraz taniec świateł zsynchronizowany z muzyką. Zabawa potrwa od 23.00 do 1.00.
 
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją