Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Drogowcy na ul. Kosynierów Gdyńskich

Od wtorku (12 listopada) planowane są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kosynierów Gdyńskich, związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca zapowiedział realizację budowy kanalizacji wraz z wpustami na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ulicami Słowiańska - Roosevelta.
 
Prace będą realizowane w dwóch etapach, zamykając podczas wykonania każdego z nich połowę jezdni, z zachowaniem dojazdu do posesji.
 
 
Sposób realizacji prac wymaga wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Kosynierów Gdyńskich, na odcinku od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ul. Słowiańską. Tym samym nie będzie możliwości wjazdu od ul. Żwirowej, Roosevelta i Słowiańskiej w ul. Kosynierów Gdyńskich.
 
Dla kierowców zaplanowano objazdy:
 
  • z ul. Żwirowej do ul. Kosynierów Gdyńskich – przez ulice Roosevelta, Mieszka I i Mickiewicza,
  • z ul. Roosevelta pojazdy będą kierowane na objazd na skrzyżowaniu ulic Roosevelta – Mieszka I, gdzie pojazdy zostaną skierowane z ul. Roosevelta w ul. Mieszka I i dalej w ul. Mickiewicza,
  • w przypadku pojazdów jadących ul. Słowiańską dojazd do Kosynierów Gdyńskich będzie możliwy starą jezdnią ul. Słowiańską, znajdującą się między PWiK a Parkiem Słowiańskim.
 
Z objazdu korzystać będą także autobusy MZK – linie nr 104, 111, 134, 505.
 
Ruch z centrum przez ul. Kosynierów Gdyńskich w kierunku ul. Żwirowej, Słowiańskiej i Roosevelta odbywać się będzie bez zmian.
 
Utrudnienia w ruchu potrwają około 4 tygodnie.
 
Wymienione prace stanowią część robót budowlanych zadania „Rozbudowa, przebudowa i remont kanalizacji deszczowej wraz z układem podczyszczania wód opadowych oraz budową nowego wylotu do rzeki Kłodawki” w ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wlkp. - etap I".
 
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
Marzena Kończal
Wydział Inwestycji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją