Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Wielki sukces Gorzowa – nasz festiwal taneczny najlepszy

Dyrektor artystyczny odbywającego się w Gorzowie Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Folk Harbor” Maria Szupiluk przekazała w piątek wiceprezydent Małgorzacie Domagale certyfikat, jaki nasze miasto otrzymało od Międzynarodowego Związku Festiwali Tanecznych FIDAF za organizację najlepszego festiwalu na świecie w 2018 roku.
 
Do nagrody pretendowało 20 festiwali z całego świata.
 
 
Certyfikat otrzymała także sama Maria Szupiluk za „najaktywniejszy kraj w 2018 roku” - do nagrody w tej kategorii bierze się pod uwagę wszystkich 75 narodowych reprezentantów poszczególnych krajów członkowskich FIDAF.
 
Oficjalne wręczenie certyfikatów nastąpi na Kongresie Generalnym FIDAF w 2020 roku, który odbywa się raz na dwa lata w Seulu.
 
 
- To bardzo duże wyróżnienie! Chciałbym osobiście pogratulować Panu Prezydentowi i miastu Gorzów Wielkopolski. Należy podkreślić moje szczególne gratulacje dla dyrektora festiwalu Krzysztofa Szupiluka, dyrektora artystycznego Marii Szupiluk i głównego organizatora Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. – napisał zastępca sekretarza generalnego FIDAF Emil Dymitrov.
 
XXVI już edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca "Folk Harbor” odbywać się będzie od 29 czerwca do 4 lipca 2020 roku, oczywiście w Gorzowie. Będzie to kontynuacja sprawdzonej formuły międzynarodowego festiwalu - konkursu dla grup folklorystycznych.
 
Zaproszone zespoły przyjeżdżając do Gorzowa przywiozą ze sobą swoją niepowtarzalną kulturę, wartości narodowe, kolorowe stroje, unikalne instrumenty oraz muzykę, taniec i śpiew. Specjalnie przygotowany program to dla artystów niezapomniana radość z dzielenia się narodowymi wartościami z gorzowianami.
 
 
- Folk Harbor jest doskonałym ambasadorem Gorzowa; promuje miasto, jego mieszkańców i jego wartości pośród najlepszych festiwali na świecie i w Polsce – uznała wiceprezydent Domagała.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją