Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Masz Kartę Seniora? Zapraszamy do filharmonii

Od wtorku (12 listopada) od godz. 10.00 w sali obsługi Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (stanowiska 11 i 12), posiadacze Karty Seniora będą mogli odebrać darmowe bilety na koncert finałowy XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. S. Bacha. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz.19.00.
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Johanna Sebastiana Bacha organizowany jest od 1975 roku. Początkowo miał charakter regionalny, a następnie ogólnopolski i przeznaczony był dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Coraz większe zainteresowanie konkursem sprawiło, że na wniosek pedagogów i jurorów, rozszerzono jego formułę o kategorię dla uczniów szkół II stopnia. Od 2000 roku impreza ma formułę międzynarodową.
 
Obecnie konkurs odbywa się z podziałem na trzy grupy wiekowe (do 12, 15 i 19 lat). Uczestnicy wykonują przede wszystkim utwory patrona konkursu – od tańców, przez inwencje, fugi, aż do koncertów, choć w ich repertuarze muszą znaleźć się także pozycje innych twórców. Spośród innych konkursów pianistycznych konkurs bachowski wyróżnia się tym, że uczestnicy trzeciej grupy w II etapie wykonują wybrany koncert Bacha z towarzyszeniem profesjonalnej orkiestry.
 
Mimo trudnego i wymagającego ogromnych umiejętności programu Konkurs cieszy się dużą popularnością w kraju i coraz większą za granicą. Jego uczestnikami byli już młodzi pianiści z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Norwegii. Wysoki poziom zmagań daje również możliwość przyznania przez jury tytułu Grand Prix Indywidualności Konkursu. Podczas XIII edycji konkursu w 1996 roku tytuł ten zdobył Rafał Blechacz – triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
 
Konkursowy wieczór uświetni występ młodego włoskiego pianisty Matteo Zoli – laureata VI Ogólnouczelnianego Konkursu „Gram z Orkiestrą” organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie. W jego wykonaniu usłyszymy wirtuozowski, żywiołowy i błyskotliwy Koncert fortepianowy G-dur (1931) Maurice’a Ravela.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jewhen Dombrowskyj / dyrygent
Matteo Zoli / fortepian
Laureaci XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J.S. Bacha
 
Po okazaniu Karty Seniora, jedna osoba będzie mogła pobrać jeden bilet.
 
Program Karta Seniora funkcjonuje w Gorzowie od kwietnia 2017 r. Przysługuje każdemu seniorowi, który ukończył 60 lat i mieszka na terenie naszego miasta. Dotychczas złożono już 14 359 wniosków o jej przyznanie (stan na 31 października 2019 r.). Miasto podpisało 76 porozumień z partnerami (m.in. INNEKO - pole golfowe, Centrum Sportowo Rehabilitacyjne Słowianka - basen, Filharmonia, Muzeum im. J. Dekerta, Teatr im. J. Osterwy, optyk, sprzęt rehabilitacyjny, laryngolog, grota solna, sanatorium, meble).
 
Zakup biletów dla gorzowskich seniorów został sfinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Sylwia Bronka
Wydział Spraw Społecznych
 
CEA-Filharmonia Gorzowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją