Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Podzielili się ciepłem

Najbardziej potrzebujący gorzowianie, którzy korzystają z ciepła przesyłanego za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej, otrzymają wsparcie finansowe. 
- Chcemy, aby każdy miał dostęp do naszych usług. Program „Dzielimy się ciepłem” ma zapewnić, aby osoby w trudnej sytuacji nadal miały dostęp do ciepłej wody i ogrzewania – poinformował Mirosław Rawa, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.
 
 
W środę do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie trafił czek, który pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Gorzowa. – Często firmy markują swoją społeczną wrażliwość. Tutaj mamy konkretne działanie, które pomoże najbardziej potrzebującym – uznał prezydent Jacek Wójcicki.
 
Prezydent Gorzowa w marcu tego roku wystosował pismo do PGE Energia Ciepła z prośbą o wsparcie finansowe dla mieszkańców, których nie stać na opłacenie rachunków za centralne ogrzewanie z sieci zasilanej przez PGE. We wrześniu wpłynęła odpowiedź, w której gorzowska elektrociepłownia zapowiedziała realizację programu „Dzielimy się ciepłem” oraz dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł. 
 
 W ubiegłym roku w wyniku rozliczenia kosztów ogrzewania 819 mieszkańców naszego miasta otrzymało informację o niedopłatach. Często są to osoby schorowane i samotne, o niskich dochodach lub bezrobotne.
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji
 
fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją