Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Trwa tydzień seniora

 
Aktywność naszych najstarszych mieszkańców nadal zaskakuje. W środę podczas wykładów „Bezpieczny i zdrowy senior” w bibliotece Herberta sala była wypełniona po brzegi. Frekwencja dopisała, bo i tematy były bardzo ciekawe i niezwykle potrzebne. Specjaliści radzili, m.in. w jaki sposób napisać testament, odrzucić spadek oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc, gdy padniemy ofiara oszustwa lub zawrzemy niekorzystną umowę.
 
 Każdy senior może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Nie dajcie się oszukać. Czytajcie dokładnie wszystko to co zostało napisane drobnym druczkiem, a jeśli już coś złego się stanie, nie wstydźcie się prosić o pomoc – apelowała radna Grażyna Wojciechowska.
 
Specjalnie dla seniorów, w holu biblioteki, przygotowano stanowiska bezpłatnych porad zdrowotnych, prawnych, urzędowo-obywatelskich, Gorzowskiej Rady Seniorów. Byli też pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
Miejski rzecznik konsumentów Tomasz Gierczak poinformował seniorów o ich prawach konsumenckich. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie instruowali, jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie (zwłaszcza wobec osób starszych) oraz opowiedzieli o procedurze Niebieskiej Karty. Był też wykład na temat zagrożeń związanych z zatruciem czadem, a lekarz psychiatra poruszył temat depresji, z którą zmagają się i seniorzy.
 
W czwartek odbędzie się m.in. spacer z kijkami oraz wieczór pełen piosenek i konkursów. W piątek seniorzy sprawdzą się podczas karaoke oraz przy muzyce na żywo. Będzie też tradycyjny już Bal Seniora. W sobotę w „Jedynce” babski wieczór.
 
II Gorzowski Tydzień Seniora zakończy w sobotę (o godz. 17.00) w teatrze Osterwy spektakl „Moralność pani Dulskiej”.
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją