Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez najbliższe dni czeka nas mnóstwo wydarzeń i form aktywności, zarówno pieszo i na rowerze –  w Gorzowie tak bogatego programu jeszcze nie było.
- Ostatnie lata bardzo dużo inwestujemy w transport publiczny. Realizujemy Plan transportowy, przebudowujemy sieć komunikacyjną, staramy się by przybywało jak najwięcej nowego taboru, wreszcie budujemy ścieżki rowerowe. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to czas na dyskusję o tym, jak transport publiczny w Gorzowie powinien wyglądać oraz na promocję rożnych form aktywności  – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
 
Jednym z pierwszych wydarzeń Tygodnia jest konferencja „Dostępny Gorzów”, podczas której dyskutowano o dostępności transportu publicznego oraz koncepcji zrównoważonego transportu w naszym mieście. Zaplanowano także warsztaty edukacyjne dla dorosłych i dzieci, na których przybliżone zostaną zasady poruszania się po mieście rowerem. Będzie też o rozwiązaniach na nowych ścieżkach rowerowych. Nie zabraknie twórczych warsztatów, podczas których zbudowane zostaną np. stojaki rowerowe ze zużytych palet. Ponadto w programie  konkursy ekologiczne dla szkół podstawowych, zorganizowane przez Związek Celowy Gmin MG-6, poznawczy spacer ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż rzeki Kłodawki wraz z Klubem Turystyki Pieszej „Nasza Chata” oraz Masa Rowerowa.
 
Chodźcie z nami i zobaczcie, że pieszo i na rowerze można pięknie obejrzeć nasz Gorzów. Staraliśmy się zorganizować możliwie najwięcej różnego rodzaju eventów. Najbardziej zależy nam na tym, by mieszkańcy się w nie włączyli. Wszystkie działania związane są z ekologią, choć ukierunkowaną głównie na transport publiczny i rowerowy – podkreśliła wiceprezydent Agnieszka Surmacz.    
 
22 września w ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wszyscy korzystający z komunikacji miejskiej pojada nią za darmo. – To jest dobry czas dla transportu zbiorowego. Przebudowa infrastruktury w Gorzowie, nowe pojazdy. To wszystko powoduje, że transport miejski zmienia się w całości i warto z tego korzystać – przekonuje Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. 
 
W tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu włączyło się 48 krajów, w Polsce 167 miast i gmin. Ostatnim wydarzeniem w Gorzowie, zaplanowanym w ramach tej inicjatywy, będzie otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty. To wyjątkowe i piękne miejsce, które da chwile wytchnienia każdemu z nas.
Serdecznie zapraszamy na wspólne otwarcie! 
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją