Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Warta na dwa kółka otwarta

Niemal gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą. Wykonawca profiluje teren, aby już wkrótce było tu bardzo zielono. Uroczyste otwarcie zaplanowano w niedzielę, 22 września br.
 
Ścieżką wzdłuż Warty niebawem pospacerujemy od Bulwaru Wschodniego do budynku Akademii. Osadzono już krawężniki, gotowe są też ciągi piesze i ścieżka rowerowa. Zadanie dopełnią elementy małej architektury oraz oznakowanie pionowe. Projekt w ramach którego realizowana jest inwestycja, to „Szlak Stolic EV2/R1” -  współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014 – 2020. Kwota dofinansowania projektu to ponad  1 mln 801 tys. złotych ( 490.810,12 euro). Całkowity koszt to niemal 2 mln 500 tys. zł.
 
 
Klimat tego miejsca będzie można poczuć już podczas otwarcia, na które serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 września. Spotkajmy się nad Wartą, na pieszo i na rowerach. Niedzielne popołudnie, to świetna okazja na odrobinę relaksu i aktywności nad rzeką. 
 
Wydarzenie to zakończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września zaplanowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw o charakterze sportowym i nie tylko…
Szczegóły w programie: 
 
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji
fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją