Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Chodź z nami! – promujemy bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

Przez cały tydzień - od 16 do 22 września - czeka nas wiele aktywnych wydarzeń. Gorzów  kolejny raz weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Tak bogatego programu jeszcze nie było…
 
​Kampania jest inicjatywą Komisji Europejskiej-Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. W zeszłym roku zachęcaliśmy mieszkańców, aby  w międzynarodowy Dzień Bez Samochodu (22 września) zrobili urlop dla swoich czterech kółek, proponując darmową komunikację miejską. W tym roku przygotowaliśmy cały tydzień działań promujących tegoroczne hasło ETZT: Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy ze sloganem „Chodź z nami” („Walk with us”).
Zapraszamy m.in. do udziału w warsztatach edukacyjnych dla dorosłych i dzieci, na których przybliżone zostaną zasady poruszania się po mieście rowerem. Będzie też o rozwiązaniach na nowych ścieżkach rowerowych. W programie także konferencja na temat dostępności w transporcie publicznym oraz koncepcji zrównoważonego transportu w naszym mieście. Przygotowaliśmy też twórcze warsztaty, na których zbudujemy stojaki rowerowe ze zużytych palet. Ponadto w programie  konkursy ekologiczne dla szkół podstawowych zorganizowane przez Związek Celowy Gmin MG-6, poznawczy spacer ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż rzeki Kłodawki wraz z Klubem Turystyki Pieszej „Nasza Chata”, Masa Rowerowa.
 
Zachęcamy też, aby włączyć się w akcję „Sprzątanie świata”, a 22 września w Dniu Bez Samochodu skorzystać z darmowej komunikacji publicznej.
 
Ostatnim wydarzeniem zaplanowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Warty. To wyjątkowe i piękne miejsce, które da chwile wytchnienia każdemu z nas.
 
Przypominamy również, że przez cały wrzesień miasto bierze udział w akcji „Rowerowa Stolica Polski”. Wybierając się na eventy ETZT, przyjedź rowerem i zbieraj punkty dla naszego miasta. Jeśli jednak postawisz na komunikację publiczna, bądź EKO i kup bilet MZK poprzez aplikację mobilną  mPay.
 
Szczegółowy program w załączeniu.
 
 
Marta Balik
Wydział ZIT i Programowania Strategicznego
 
Ewa Iwańska
Wydział Promocji i Informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki