Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Gorzów Rowerową Stolicą Polski 2019

Od 1 do 30 września Gorzów Wielkopolski weźmie udział w organizowanej przez Bydgoszcz rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału wystarczy darmowa aplikacja, która będzie podsumowywać nasze przejazdy rowerem. Liczba zebranych kilometrów dla miasta zostanie podzielona przez liczbę mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, dając nam realne szanse na wygranie całej rywalizacji!
 
Już na start Urząd Miasta oraz „Rowerowy Gorzów” organizują Masę Rowerową, aby z przytupem rozpocząć walkę i pokazać siłę gorzowian. Masa Rowerowa pod nazwą „Rowerem po Puchar”, wystartuje w niedzielę, 1. września o godz. 12.00 z parku Górczyńskiego. Jest to doskonała okazja do spotkania ze znajomymi, wspólnej przejażdżki rowerami oraz pokazania, że Gorzów Wielkopolski jest miastem, w którym mieszkańcy są zgrani i zamierzają na poważnie powalczyć o Puchar i Tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”.
 
Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy będą zbierać kilometry dla Gorzowa, możliwa będzie wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, zakładami pracy czy znajomymi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play.
 
 
Darmowa aplikacja Rowerowa Stolica Polski poza podsumowaniem naszych przejazdów rowerowych umożliwia sprawdzenie danych dotyczących szczegółów naszych treningów, w tym widok trasy, którą się poruszaliśmy oraz wykresy przedstawiające tempo, wysokość oraz prędkość. Aplikacja przedstawia również wizualizację łącznych osiągnięć danego użytkownika, w tym łączną liczbę treningów, czas i dystans aktywności oraz łączną ilość spalonych kalorii. Możliwe jest również wybranie dwóch treningów, które system porówna w zakresie przebytego dystansu, czasu treningu, tempa, ilości spalonych kalorii oraz wizualizacji aktywności.
 
Dla najlepszych i najwytrwalszych mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, jako organizator lokalny, przygotowaliśmy niesamowite nagrody. Nasz partner główny dla najlepszych zbieraczy kilometrów przekaże dwa rowery. To chyba wystarczający powód by kręcić kilometry dla Gorzowa!
 
 
Sandra Kwiatkowska
Wydział Sportu
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją