Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rocznica Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych

W tym roku obchody rocznicy Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych będą trwały trzy dni. W programie m.in. debata historyczna, etiuda teatralna, apel z ceremoniałem wojskowym, rekonstrukcja historyczna, koncert pieśni patriotycznych.
 
Na skwerze przy dawnym Empiku zostanie odsłonięta tablica z nową, oficjalną nazwą tej części miasta. Gorzowscy radni zgodzili się, aby skwer nosił nazwę „31 sierpnia 1982 r.”
 
 
Jednym z punktów tegorocznych obchodów będzie darmowy koncert zespołu Perfect w gorzowskim amfiteatrze. – Wybór nie był przypadkowy. Ta muzyka ma przypomnieć historię tamtych lat – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
Dystrybucja wejściówek na koncert rozpoczęła się w poniedziałek. Ilość wejściówek jest ograniczona; będą dystrybuowane aż do wyczerpania. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie. Bezpłatne wejściówki obowiązują także dzieci, niezależnie od wieku.
 
Od wtorku (13. sierpnia), w dni robocze (od poniedziałku do piątku), od godziny 9.00 do 15.00, wejściówki można odebrać w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury (ulica Drzymały 26).
 
Wejściówki na koncert będą też rozdawane we wtorki od godziny 14.00, przy okazji akcji prowadzonej przez Wydział Promocji i Informacji UM „Pocztówka z Gorzowa”. 13. sierpnia będzie to w Parku Róż, 20. sierpnia przed wejściem do Nova Park, 23. sierpnia przed wejściem do Galerii Askana, a 27. sierpnia obok Studni Czarownic.
 
 
31. sierpnia 1982 roku to ważna data w historii Gorzowa; odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej Ziemi Lubuskiej. Pięć tysięcy mieszkańców Gorzowa protestowało przeciwko stanowi wojennemu. W wyniku starć z policją wiele osób zostało rannych, jeszcze więcej trafiło do aresztu.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński, Daniel Adamski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją