Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zapraszamy do schronu

Od najbliższego wtorku, w każdy wtorek w lipcu i w sierpniu, od godziny 12 do 14 będzie możliwość zwiedzania znalezionego pod „Kwadratem” schronu.
 
Swoją wizytę w schronie trzeba wcześniej zgłosić telefonicznie (95 720 2911) w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury.
 
 
Zwiedzanie będzie bezpłatne, przewodnikami będą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury.
 
Prace nad udostępnieniem schronu trwały wiele miesięcy, między innymi w związku z koniecznością przystosowania obiektu dla potrzeb turystów, a zwłaszcza uzyskania niezbędnych pozwoleń wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Kluczową rolę odegrała ekspertyza Państwowej Straży Pożarnej, zobowiązującą Urząd Miasta, jako organizatora zwiedzania, do udostępniania schronu tylko podczas sprzyjającej aury, czyli w miesiącach wiosenno-letnich.
 

 
Dla zwiedzających powstała opracowana przez Muzeum Lubuskie oraz Wydział Kultury Urzędu Miasta kompleksowa informacja na temat obiektu i jego historii, którą otrzyma każdy odwiedzający. Ponadto w obiekcie zostały zamontowane, specjalnie przygotowane w języku polskim i niemieckim, tablice informacyjne.
 
Schron, a właściwie szczelinę przeciwlotniczą już można zwiedzać wirtualnie, dzięki materiałowi filmowemu zamieszczonemu tutaj.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją