Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj”

W Gorzowie w kampanii „Rowerowy Maj” udział wzięło 631 uczniów i nauczycieli; od 6 do 31 maja wykonali łącznie 15 530 przejazdów.
 
W kampanii uczestniczyły trzy gorzowskie szkoły; pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie zajęła „dwójka, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi.
 
 
 
- W Gorzowie kampania była przeprowadzona po raz pierwszy, miała charakter pilotażowy. Jej popularność była u nas wprost fenomenalna; uczestnikom serdecznie dziękuję i zachęcam, także inne szkoły, do udziału w kolejnej edycji kampanii – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
 
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj ma bawić i uczyć oraz popularyzować zdrową rywalizację.
 
Zasady kampanii są proste: każdy uczeń lub nauczyciel, który w maju dotarł na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody.
 
 
W całej Polsce w akcji wzięło udział 178 255 osób z 47 miast, z 838 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w sumie 12 tys. 739 klas. W Gorzowie - 631 osób z trzech szkół, które łącznie wykonały ponad 15,5 tys. przejazdów.
 
 
W kategorii najlepsza klasa 1-2 zwyciężyła II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 (frekwencja 77,86 %), w kategorii najlepsza klasa 3-4 zwyciężyła IV c ze Szkoły Podstawowej nr 10 (70 %), w kategorii najlepsza klasa 5-6 zwyciężyła V a ze Szkoły Podstawowej nr 2 (63,48 %), a w kategorii najlepsza klasa 7-8 zwyciężyła VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 2 (34,66 %).
 
Nagrodą główną jest instalacja wiaty rowerowej, która zostanie zamontowana przed Szkołą Podstawową nr 4.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją