Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
etzt_slider-ok
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
slider_hakaton
letnia_pozytyvka
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rozpoczęcie budowy hali widowiskowo – sportowej stało się realne

Ministerstwo Sportu przyznało dodatkowe 7 milionów złotych na budowę hali widowiskowo – sportowej w Gorzowie. Tę informację Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska przekazała dzisiaj prezydentowi Jackowi Wójcickiemu. Łącznie dofinansowanie rządowe do gorzowskiej hali sięgnie 22 milionów złotych.
 
- Z samego rana dostałem dobry SMS od pani minister Rafalskiej – powiedział prezydent Jacek Wójcicki po spotkaniu z minister Elżbietą Rafalską, która odwiedziła w środę gorzowski urząd miasta. - Udało się pozyskać kolejne dofinansowanie do budowy hali widowiskowo-sportowej. Wcześniej dostaliśmy 15 mln, teraz dostaniemy 7 mln zł, co daje łącznie 22 mln zł. Ta kwota wystarcza nam na to, abyśmy rozpoczęli budowę hali, na którą miasto czeka od wielu lat – dodał prezydent Jacek Wójcicki.

Po tym oświadczeniu prezydent wręczył Elżbiecie Rafalskiej bukiet kwiatów, dziękując za wspieranie władz miasta w zdobywaniu funduszy na budowę hali widowiskowo – sportowej oraz wielu innych inwestycyjnych inicjatywach.
 

 
- Jest to ważna i wyczekiwana inwestycja dla miasta, bo hala będzie służyła nie tylko sportowcom, ale również mieszkańcom Gorzowa – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. – Te pieniądze to tylko część wsparcia, bo prezydent Jacek Wójcicki otrzymał 15 mln na zagospodarowanie wód opadowych. Dzięki temu udało się zaoszczędzić pieniądze miasta i będą mogły one zostać wykorzystane na budowę hali – dodała minister Rafalska.

Prezydent zapowiedział, że jeśli wszystko pójdzie z planem, to przetarg na budowę hali zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. A jeśli znajdzie się wykonawca, to najpóźniej na wiosnę przyszłego roku rozpocznie się budowa.
 
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją