Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Miesiąc maj cały dla rowerów

Od 6 maja w naszym mieście trwa ogólnopolska kampania Rowerowy Maj, w której udział biorą trzy gorzowskie szkoły podstawowe - SP 2, SP 4 i SP 10. Akcja potrwa do końca miesiąca, a jej celem jest promowanie zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. A w najbliższy weekend, 18 maja odbędzie się kolejna Masa Rowerowa.
Do tej pory do akcji Rowerowy Maj dołączyło ponad 550 uczniów i nauczycieli, co oznacza że co trzeci uczeń i nauczyciel w okresie maja postanowił dojechać do szkoły za pomocą alternatywnego środka transportu jakim jest rower, hulajnoga, czy też deskorolka. Nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne nie stanęły na przeszkodzie w uzyskaniu frekwencji dojazdów wynoszącej obecnie aż 23%.
 
 
W sobotę (18 maja) o godzinie 16:00 wystartuje kolejny przejazd rowerowy ulicami miasta, pod nazwą Coolturalna Masa Rowerowa. Tradycyjnie start zaplanowano w Parku Górczyńskim, a nietypowo przejazd zostanie zakończony na ul. Teatralnej, gdzie odbędzie się impreza pod nazwą „Święto ul. Teatralnej”.
 
 
Rowerzyści przejadą trasę o długości 12 km ulicami Okulickiego – Szarych Szeregów – Walczaka – Aleja Ruchu Młodzieży Niezależnej – Andrzejewskiego – Roosevelta – Słowiańska – Myśliborska – Matejki – Kosynierów Gdyńskich – Wybickiego – Jagiełły – Warszawska – Ogrodowa – Teatralna.
 
 
Masa Rowerowa to nic innego jak wspólny przejazd cyklistów organizowany przez gorzowską inicjatywę „Rowerowy Gorzów”, który ma integrować różne środowiska rowerowe we wspólnym celu, jakim jest zwrócenie uwagi na rowerzystów jako pełnoprawnych uczestników ruchu, jak również pokazanie że rower jest doskonałym środkiem transportu w ruchu miejskim. Z roku na rok zwiększa się ruch rowerowy w mieście jak i liczba uczestników – na marcowej Masie Rowerowej udział w przejeździe wzięło aż 800 rowerzystów. Masa Rowerowa jest imprezą otwartą zarówno dla najmłodszych, rodzin z dziećmi, dorosłych i seniorów. Udział jest bezpłatny.
 
Organizatorzy przygotowali także dla uczestników „szprychówki”, które będą uprawniały do zniżek m.in. na bilet do Teatru.
 
Szczegółowe informacje są dostępne na wydarzeniu TUTAJ.
 
 
Paweł Najdora
Wydział Dróg
 
Fot. Arkadiusz Sikorski (Wiosenna Masa Rowerowa z 30 marca 2019 r.)
Fot. Bartłomiej Nowosielski (Rowerowy Maj w szkołach w maju 2019 r.)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją