Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Efektywny samorząd – podsumowanie projektu w Gorzowie

Od ponad dwóch lat Miasto Gorzów uczestniczy w projekcie „Partnerstwo na rzecz podnoszenia jakości i efektywności usług administracyjnych w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami”. Na początku tego tygodnia (15 i 16 kwietnia) w naszym mieście, z udziałem przedstawicieli samorządów z całej Polski, odbyło się podsumowanie projektu.
 
Partnerzy projektu wymienili się doświadczeniami i posiadaną wiedzą. Poruszone zostały tematy dotyczące praktycznych rozwiązań w sferze szeroko rozumianego gospodarowania nieruchomościami. Samorządowcy ocenili wprowadzone i zapowiadane zmiany w tej dziedzinie.
Wizyta była również okazją do zaprezentowania efektów rewitalizacji i modernizacji infrastruktury transportowej w Gorzowie. Goście, m.in. z Częstochowy, Rudy Śląskiej, Tarnowa, Kalisza i Zielonej Góry, przespacerowali się traktem wzdłuż Kłodawki, byli również na „Kwadracie”. Efekty prac prezentował prezydent miasta Jacek Wójciki.
 
Projekt „Partnerstwo na rzecz podnoszenia jakości i efektywności usług administracyjnych w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami” realizowany jest w partnerstwie z jednostkami samorządu terytorialnego – Częstochową, Rudą Śląską, Rejowcem Fabrycznym, Tarnowem, Kaliszem, Milanówkiem i Zieloną Górą. Liderem jest Związek Miast Polskich. Jego łączna wartość to blisko 2,8 mln zł, dofinansowanie z EFS to ponad 2,3 mln zł.
 
Bezpośrednim celem projektu jest wdrożenie szeregu praktycznych rozwiązań, poprawiających jakość usług administracyjnych, istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz zwiększenie kompetencji pracowników JST, którzy te usługi świadczą.
 
Konkretne zadania obejmują m.in. szkolenia prawne i z zakresu obsługi klienta, przygotowanie standardów obsługi klienta czy zasad oceny efektywności lokalnych polityk podatkowych, a także planów wykorzystania zasobu nieruchomości gminnych. Ich efektem będzie stworzenie lepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w ośmiu JST, które są beneficjentami projektu.
 
 
Wydział Zarządzania Funduszami UE
 
Fot. Daniel Adamski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją