Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Prezydent pyta o sytuację w gorzowskim szpitalu

Prezydent Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Janem Kaczanowskim zwrócili się w poniedziałek do marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak o przedstawienie pełnej informacji o sytuacji w gorzowskim szpitalu wojewódzkim.
 
- Docierają do nas głosy gorzowian, zaniepokojonych tym, że na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej szpitala doszło do zawieszenia planowanych zabiegów, co wynika z niedostatecznej ilości lekarzy. Brak specjalistów, nie tylko na tym oddziale, wynika według naszej wiedzy, z licznych w ostatnich latach odejść wielu cenionych lekarzy z gorzowskiego szpitala – napisali we wspólnym liście Wójcicki z Kaczanowskim.
 
- Gdyby nasze informacje okazały się nie do końca precyzyjne, to prosimy o przedstawienie faktycznego stanu rzeczy – dodają.
 
Włodarze Gorzowa podzielają niepokój mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, iż obecny stan rzeczy oznacza realne zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego nie tylko gorzowian, ale i ludności ościennych powiatów, które gorzowski szpital obejmuje swoim zasięgiem działania.
 
Jacek Wójcicki i Jan Kaczanowski w miarę możliwości są gotowi udzielić wszelkiego możliwego wsparcia dla naszego szpitala, ale proszą o sformułowanie ewentualnych oczekiwań organu założycielskiego szpitala wobec miasta.
 
Pełna treść listu w załączniku.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki