Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zapraszamy na obywatelski maraton

Chciałbyś zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2020, ale masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości? Urzędnicy pomogą, podpowiedzą.
 
Wystarczy tylko przyjść 12 lutego w godz. 17.00 - 19.00 do sali 201 Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 na Maraton pisania wniosków.
 
Na miejscu będzie można sprawdzić, czy działka, na której chcemy zgłosić swój pomysł, jest miejska, skonsultować projekt ze specjalistami od budowy/przebudowy chodników, dróg, parkingów, placów zabaw, zagospodarowania podwórek, zieleni, oświetlenia, itp. Wspólnie z nimi określić dokładną lokalizację pomysłu, skonstruować jego opis oraz szacunkowy koszt.
 
I w ten sposób będziemy mieli wypełniony formularz zgłoszeniowy, którego druki oczywiście będą dostępne podczas maratonu. Pozostanie tylko zebranie 20 podpisów poparcia mieszkańców Gorzowa na dołączonej do formularza liście.    
 
Wypełniony wniosek składamy do 3 marca br. w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub wysyłamy jego skan na adres: budzetobywatelski@um.gorzow.pl.
 
Dlaczego warto spróbować?
 
Na tegoroczną edycję przeznaczono 6,4 mln zł, w tym 5 mln 750 tys. zł na realizację zadań, a 625 376 zł na rezerwę na różnice poprzetargowe. Oczywiście o podziale tych pieniędzy decydują sami mieszkańcy, więc warto w tym uczestniczyć. Tym bardziej że do tej pory zrealizowano już ponad 80 pomysłów mieszkańców!
 
Gdy zakończymy realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018, będzie ich 100. Do końca roku 2019 powstanie kolejnych 36 z Budżetu Obywatelskiego 2019, czyli w sumie będziemy mieli 136 zrealizowanych pomysłów!
 
Są już pierwsze wnioski
 
W pierwszym tygodniu naboru zgłoszono m.in. budowę toru rowerowego na osiedlu Słonecznym, oświetlenie ul. Karnińskiej, budowę parkingu przy ul. Pomorskiej 30, czy remont chodnika przy ul. Sportowej 3-5.
 
W ubiegłym roku mieszkańcy zgłosili 188 pomysłów (dwa pomysły dotyczące tego samego zadania zostały połączone w jeden).     
 
Więcej informacji na www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny lub pod numerem tel. 95 7355 591. 
 
 
Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 
Fot. Archiwum UM
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją