Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

GWS na luty. Co w numerze?

Potrzebujemy wiary w to, że człowiek jest dobry

Zwyczaj okazywania sobie uczuć 14 lutego stał się tak popularny, że trudno wyobrazić sobie drugi miesiąc roku bez Walentynek. To dzień, w którym dominuje nadmiar pluszowych serc, tony kwiatów, czekoladek i kino dla dwojga. W najnowszym numerze prezentujemy miejskie propozycje kulturalne dla celebrujących Święto Zakochanych.
 
Zachęcamy również do lektury SPAM-u, w którym podpowiemy jak ciekawie spędzić mroźne lutowe dni. I nie zapominajmy, że jeszcze trwa karnawał, więc bawmy się, gdzie kto może!
 
Dostępna jest również cyfrowa wersja GWS-u i SPAM-u. Wydanie lutowe GWS w formacie pdf znajduje się TUTAJ, a SPAM-u TUTAJ.
gws okładka luty
Zapraszamy do spotkania z miłosną poezją gorzowskich autorów i wzięcia udziału w walentynkowej grze miejskiej. Mimo tego wszechobecnego miłosnego szaleństwa warto pamiętać, że nie jest potrzebny 14 lutego, aby być dla siebie dobrym. Nie trzeba wypatrywać dat, które są tylko umowne, aby okazywać sobie uczucia. Można przecież kochać bez święta i dzielić się dobrem na co dzień. Bo jak powiedział Albert Schweitzer „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”.
 
W numerze rozmowa z wiceprezydent Małgorzatą Domagałą o jej pierwszych tygodniach w gorzowskim ratuszu, planach związanych z reorganizacją szkół oraz największych wyzwaniach na najbliższy czas. W lutym rozpoczyna się nabór do przedszkoli. Przedstawiamy najważniejsze terminy rekrutacyjne.
 
Przeczytacie także o nowej perspektywie Budżetu Obywatelskiego 2020 oraz historycznym dla Gorzowa dniu 30 stycznia, w którym obchodzony był Dzień Pamięci i Pojednania.
 
Na koniec krótkie wspomnienie ferii zimowych i relacja z orkiestrowego grania.

W imieniu zespołu redakcyjnego
życzę miłej lektury
 
Karolina Machnicka
 
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją