Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Ruszył nabór do BO 2020

1 lutego ruszył nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2020.
 
To jest najlepszy moment, by zacząć zmieniać swoją najbliższą okolicę, osiedle. Pamiętaj, tak naprawdę wszystko może zależeć od Ciebie!
Co należy zrobić?
 
Od 1 lutego na stronie www.gorzow.pl z zakładki Dialog Społeczny lub w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta  przy ul. Sikorskiego 3-4 należy pobrać formularz zgłoszeniowy. Warto także zaopatrzyć się w znajdujący się tam tzw. Cennik miejski (uśrednione koszty realizacji przykładowych zadań, potrzebne do określenia szacunkowego kosztu pomysłu). Do formularza jest dołączona lista poparcia 20 mieszkańców Gorzowa. Najlepiej, by podpisali ją sąsiedzi i osoby zainteresowane zrealizowaniem pomysłu. W ten sposób zyskasz sojuszników i ich wsparcie w kolejnych etapach. Warto też zapoznać się z instrukcją dołączoną do formularza w zakresie charakteru zadania, kategorii i maksymalnych kwot, których nie można przekroczyć.   
 
Gdy pojawią się pytania
 
12 lutego (wtorek) w godz. 17.00-19.00 zapraszamy na Maraton pisania wniosków w sali 201 Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4. Na miejscu będzie można sprawdzić czy działka, na której chcemy coś zgłosić jest miejska, skonsultować swój pomysł ze specjalistami od budowy/przebudowy chodników, dróg, placów zabaw, zagospodarowania terenu itp.    
 
Do kiedy zgłaszamy wnioski?
 
Wypełniony wniosek składamy do 3 marca br. w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 lub wysyłamy jego skan na adres e-mail.
 
Ile pieniędzy do wydania?
 
Prawie 6,4 mln zł, w tym 5 mln 750 tys. zł na realizację zadań i 625 376 zł na rezerwę na różnice poprzetargowe.
 
Jakiej kwoty nie można przekroczyć?
 
402 500 zł na zadanie twarde i 20 000 zł na zadanie miękkie w kategorii: Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki,
1 150 000 zł na zadanie twarde i 20 000 zł na zadanie miękkie w kategorii Oświatowej,
525 000 zł na zadanie twarde i 50 000 zł na zadanie miękkie w kategorii Ogólnomiejskiej,
 
Co dalej z Twoim pomysłem?
 
W marcu i kwietniu zgłoszone pomysł będą weryfikowane. Pod koniec kwietnia zostanie opublikowany wykaz zaopiniowanych projektów (negatywne opinie zostaną uzasadnione, ale masz 14 dni na odwołanie się). W połowie maja ruszą spotkania dyskusyjne, które potrwają do 19 czerwca. To na nich będzie można przeprowadzić tzw. sieciowanie projektów, czyli łączenie. Jeśli uczestnicy spotkania będą zgodni, co powinno być zrealizowane w przyszłym roku, to do głosowania we wrześniu mogą trafić tylko połączone projekty, pozostałe wnioskodawcy mogą wycofać. Na początku października powinny być znane wyniki głosowania.        
          
Dlaczego warto spróbować?
 
Do tej pory zrealizowano już ponad 80 pomysłów mieszkańców! Gdy zamkniemy realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego 2018 będzie ich 100. Do końca roku 2019 powstanie kolejnych 36 z Budżetu Obywatelskiego 2019, czyli w sumie będziemy mieli 136 zrealizowanych pomysłów!
 
Więcej informacji na www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny lub pod numerem tel. 95 7355 591. 
 
 
Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją