Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

WOŚP w Gorzowie 2019

Trzy sztaby, ponad 500 wolontariuszy i jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2019 roku zagra na gorzowskim „Kwadracie”. Zapraszamy w niedzielę, 13 stycznia. Szykujemy niespodzianki i atrakcje dla mieszkańców, by tego dnia otworzyli serca, ale przede wszystkim portfele.
 
W piątek (14 grudnia br.) w Urzędzie Miasta spotkali się członkowie sztabu organizacyjnego, przygotowujący się do wielkiego grania. Wśród osób, które wspierają organizacje finału w Gorzowie są przede wszystkim szefowie sztabów: Marta Ciećwierz, Paweł Anioł i Dawid Wachowiak. Wsparcia udzielają, jak co roku: Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Kultury i Sportu i Wydział Promocji UM oraz Teresa Kostyszak, szef minisztabu w I LO oraz Sebastian Wierzbicki, organizator biegu.

Trzy sztaby w Gorzowie

 
ADA_5438
W Gorzowie w tym roku będą działały trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; przy Klubie u Szefa, Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Dla każdego z nich, w sumie, będzie kwestowało ponad 500. wolontariuszy, najmłodszy ma 7 miesięcy, najstarszy dobiega 65. roku życia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16 lat, będą zbierać pieniądze w towarzystwie rodziców lub pełnoletnich opiekunów, ci starsi (powyżej 16 lat) mogą kwestować samodzielnie. Dla wolontariuszy przygotowane będą posiłki, w tym gorąca grochówka. O jej przygotowanie zadbała, jak co roku, radna niezależna Grażyna Wojciechowska.
 
Nowe miejsce orkiestrowego grania – „Kwadrat”
 
Nowością podczas 27. Finału WOŚP w Gorzowie będzie lokalizacja. Tym razem zapraszamy na „Kwadrat”. Tam będzie scena główna i najważniejsze wydarzenia finału. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golden Life, początek koncertu o godzinie 20.00, a orkiestrowe granie rozpocznie się już o 13.00. Na scenie zaprezentują się zarówno gorzowskie zespoły artystyczne jak i inne muzyczne formacje, które będą uprzyjemniać czas, spędzony na licytowaniu.
 
#Stąd Jestem - nowe fanty, gadżety licytacje
 
Orkiestrowe budziki to nie jedyna nowość pośród fantów, które trafią na licytacje. To gadżet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz nich, wśród wyjątkowych gadżetów znajdą się rzeczy osobiste, przekazane przez ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd jestem. Wszyscy zadeklarowali pomoc, a cześć zdążyła już przekazać przedmioty, które będzie można wylicytować podczas 27. finału WOŚP w Gorzowie.
 
ADA_5384To między innymi płyta Adama Bałdycha „Brothers” z autografami muzyków oraz gorzowski plakat, promujący koncert, który dobył się w Teatrze im. Juliusza Osterwy, to również koszulka sportowa Sebastian Świderskiego z zespołu „Mostostal Kędzierzyn Koźle” z autografem oraz medal wicemistrza Polski w Piłce Siatkowej z sezonu 2017/2018 , jest również koszulka trenera Stanisława Chomskiego, menadżera wicemistrzów Polski na żużlu - drużyny Stali Gorzów. Michał Kwiatkowski przekazał płytę z polskimi kolędami ze swoim autografem, a Natalia Ślizowska zaoferowała serca, dzięki którym Gorzów trafił do Księgi Rekordów Polski. Na pozostałe fanty od ambasadorów miasta. Na licytacje trafią też przedmioty przekazane przez gorzowskie kluby sportowe. Ponadto sztaby wciąż kompletują zestawy gadżetów i proszą o wsparcie w tym zakresie, czekają na propozycje od firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych.
 
Policz się z cukrzycą
 
Po raz 5. w Gorzowie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Dystans to 5 km. Start i meta na „Kwadracie”. W tym roku bieg połączony jest z biegowym Grand Prix. Organizator, Sebastian Wierzbicki, poinformował, że zapisy ruszają na początku stycznia. Liczba miejsc startowych jest ograniczona, więc warto się pospieszyć z zapisami. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami centrum Gorzowa.
 
Hasło WOŚP 2019 to „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W Gorzowie, podobnie jak w całej Polsce, gramy od godzin porannych do godziny 20.00. Wówczas wolontariusze wrócą do sztabów i rozpocznie się wielkie liczenie.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
 
 
ADA_5400
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją