Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Poznajcie nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem

18 osób i cała grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 7 dołączyło do ambasadorskiej wspólnoty w ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. Wśród nich osoby znane i z Gorzowem kojarzone oraz mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji „Dołącz do nas. Zostań ambasadorem miasta”.
 
Z udziałem tej drugiej grupy został zrealizowany spot promujący miasto, który można oglądać tutaj.
Wśród nowych ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd Jestem znalazły się kolejne osoby znane i rozpoznawalne, które Gorzów promują poprzez swoją aktywność zawodową i pasję.  Są to:
 
Adriana SzklarzAdriana Szklarz
 
Doradczyni życiowa, mówczyni inspiracyjna, coach, i autorka. W 2002 roku usłyszała diagnozę o konieczności przyczepu serca, na transplantację czekała 7 lat, bijąc jeden z rekordów Polski w oczekiwaniu na przeszczep. Za piątym podejściem udało się znaleźć dawcę. 5 listopada br. minęło dokładnie 9 lat od operacji, która wróciła Adzie życie. W cztery miesiące po przeszczepie, w ramach rehabilitacji, zrobiła kurs instruktora i sędziego Nordic Walking. Dwa lata po przeszczepie rozpoczęła inicjatywę prorogowania ideę transplantacji poprzez Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. W 2015 roku jako jedyna z dwóch Polek, po transplantacji, a pierwsza po przeszczepie serca, obeszła z kijkami duńską wyspę Bornholm, pokonując ponad 120 km. W styczniu 2016 roku wydała samodzielnie napisaną książkę „Kobieta z męskim sercem”, a w czerwcu w ramach akcji Życie Górą, wraz z dwiema kobietami doświadczonymi chorobami, zdobyła 3 szczyty górskie osiągając 4.584m n.p.m . Jest laureatką konkursu Lady Di im. Krystyny Bochenek. Została nagrodzona Złotym Dukatem również w 2016 roku, przyznanym przez marszałek województwa lubuskiego za działalność kulturalną. W roku 2016 i 2018 została wyróżniona przez kapitułę Gazety Lubuskiej jako Kobieta Przedsiębiorcza, a w październiku 2018 roku wydała kolejną książkę „Przepis na wspaniałe życie”, w której inspiruje czytelnika do czynienia swego życia szczęśliwszym. Na co dzień pracuje jako specjalista ds. rozwoju personalnego i bardzo lubi swoją pracę, a wszystko co realizuje robi po godzinach pracy zawodowej.
 
Paula TolamaPaula Tumala
 
Polska fotomodelka, pochodząca z Gorzowa. Jej debiut sceniczny to występ u boku Donatana i Cleo. Jest jedną z dziewcząt, które wystąpiły w teledysku do utworu "My Słowianie". Paula Tumala wystąpiła na Eurowizji w 2015 roku. Urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Od najmłodszych lat marzyła o tym, by zostać modelką. Już jako nastolatka startowała w konkursach piękności, w tym w 2011 roku wwWyborach Miss. Została zauważona i niecały rok później pracowała przy pokazie kolekcji 2011/2012 Calvina Kleina. W kolejnych latach nawiązywała współpracę z polskimi i zagranicznymi markami modowymi. W 2015 roku Paula Tumala rozpoczęła współpracę z firmami Bruno Banani, Nipplex, Urban City oraz Just Unique. Paula Tumala pozowała dla wrześniowego wydania CKM-u w 2014 roku. Jej zdjęcie zdobiło okładkę numeru. Jest aktywną fotomodelką, pracuje głównie dla światowych producentów i kreatorów mody.
 
Michał Diakonów
 
Polski waterpolista występujący na pozycji bramkarza, do niedawna w rumuńskim klubie CSA Steaua București, obecnie w szczecińskiej Arkonii oraz w reprezentacji Polski. Wychowanek Stilonu Gorzów. Pierwszy trener to Ryszard Łukczak.
Nowi_ambasadorowie_2018_Fot_Adamski_068
Obecnie Michał sam jest trenerem w szczecińskim klubie Arkonia Szczecin. Piłka wodna to w wydaniu Michała tradycja rodzinna, tato Piotr również strzegł bramki w drużynie waterpolowej. Kariera bramkarza była jego przeznaczeniem. Już w 2002 r. został pierwszym bramkarzem seniorskiej reprezentacji Polski. Rok później zdecydował się na sportową emigrację do Niemiec. W sezonie 2005-2006 Michał został uznany najlepszym bramkarzem Bundesligi. Mecze jego drużyn w play offach oglądało nawet 1,2 tys. widzów. Później grał w hiszpańskiej NC Terrasa. Najważniejsze osiągniecia to Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Polski Juniorów i Mistrzostwo Rumunii.
 
Mateusz CiawłowskiMateusz Ciawłowski
 
Młody polski youtuber, pochodzący i tworzący w Gorzowie. Swoje pierwsze piosenki wrzucał do sieci już kilka lat temu, a podobno śpiewał zanim zaczął raczkować. Systematycznie rosną zasięgi oglądalnością postów Mateusza. Obecnie liczba subskrybentów na You Tubie to ponad 233 tysiące. Swoje „pięć minut” miał w tym roku, latem, gdy opublikował swoją „Piosenkę z tekstów mamy”. Mateusz był gościem TVP i TVN w programach „Pytanie na Śniadanie” i „Dzień dobry TVN”. Koncertuje w plenerze i gra w klubach, łącząc pasję z obowiązkiem szkolnym.
 
Przedszkole_7_StadJestem - DA - 27Przedszkolaki z przedszkola „Bajkowy Świat”
 
Aktywne, ciekawe świata, wesołe i uśmiechnięte dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 7 przy ul. Głowackiego w Gorzowie. Odpowiadają i uczestniczą we wszystkich miejskich działaniach promocyjnych i artystycznych.  Z sukcesami biorą udział w konkursach, zabawach, rozwijają swoje pasje. Od obecnego roku w przedszkolu realizowany jest program edukacyjny w ramach kampanii Gorzów #Stąd Jestem. W ramach kampanii dzieci dowiadują się o Gorzowie i będą spotykać się z naszymi ambasadorami.  
 
Ciuksza_Fot_Adamski_02Krzysztof Ciukszalekkoatleta „Start Gorzów”
 
Urodził się w Gorzowie, dużo za wcześnie i od początku trwała walka lekarzy o jego życie. Dzisiaj zawodnik Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, do którego zaprowadziła go mama. Dzięki treningom nauczył bawić się sportem, a jego potencjał rósł, zaczął reprezentować miasto na zawodach i odnosić sukcesy. Zdobywca tytułu podwójnego wicemistrza świata w biegu na dystansach 200 i 400 m. Obecnie wrócił z Mistrzostw Europy w Berlinie, gdzie zdobył dwa złote medale w biegu na 200 i 400 m i jeden brązowy w biegu na 100 m. Zawsze aktywny i otwarty, prowadzi spotkania w gorzowskich szkołach, gdzie dzieli się swoimi przeżyciami i wrażeniami z zawodów, a sport promuje jako jedną z form rehabilitacji osób niepełnosprawnych.  Zawsze podkreśla, że Gorzów to jego miasto i nie wyobraża sobie życia gdzie indziej.
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_310Łukasz Czarnecki - lekkoatleta „Start” Gorzów
 
Gorzów to jego miasto, któremu ufa i które go nigdy nie zawiodło. Tutaj się urodził się, tutaj się uczy, trenuje i spełnia swoje marzenia. Od 2015 roku członek kadry narodowej Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” Warszawa. Reprezentuje kraj, a także miasto na zawodach w Polsce i na świecie. W 2017 roku na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie zdobywając brązowy medal ustanowił rekord Polski. Mistrz Polski juniorów w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. Na swoim koncie ma także niezliczoną liczbę medali w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Jest członkiem kadry paraolimpijskiej, a jego największym marzeniem jest start na najbliższej paraolimpiadzie. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Berlinie.
 
Anna_Ksiażka_Fot_D_Adamski_11 okAnna Kowalczewska – malarka, pisarka
 
Uwielbia odkrywać nowe miejsca, już jako mała dziewczynka biegała po piwnicach i klatkach schodowych starych gorzowskich kamienic, zachwycając się ich pięknem i odkrywając świat magii. To wtedy niezliczona ilość kartek została zużyta, a przy pomocy kredek powstały pierwsze „historie”. Dzisiaj artystka papier zamieniła na tablet graficzny i płótno w zaciszu własnego mieszkania, a swoje prace wystawia w Galerii Bezbronnej. Autorka powieści „Księgi Wybranych. Tchnienie”, przesiąkniętej w całości gorzowskim dzieciństwem. Dzisiaj przemierzając ulice Gorzowa co rusz spotyka detale, które poruszają jej wyobraźnię. Cieszy się, że nawet nie musi zamykać oczu, by czuć się jak w swojej powieści, twierdzi że „wszystko ma w uliczkach Gorzowa”.
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_168Dawid Kowalkowski - Strażnik planety, ładowacz odpadów w Eneris Surowce
 
Gorzów to jego miasto, kiedyś chciał z niego uciec do stolicy ,ale szybko wrócił…
To tutaj poznał żonę, założył rodzinę i jest dumnym tatą. Prowadzi na FB stronę "Gorzów Segreguje", której zadaniem jest propagowanie idei: "zero waste", "odpowiedzialnej segregacji na 5 frakcji" i szeroko pojętej edukacji z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami.  Jak napisał w zgłoszeniu: Gorzów to jego miasto i nie chce innego, to miasto które kocha, w którym nie tylko żyje, ale o które też codziennie dba…
 
Emilka_BN (1)Emilia Książek – fryzjerka
 
Gorzów to jej miasto, to tu od najmłodszych lat się kształciła i rozwijała swoje pasje, z których największą jest fryzjerstwo. Gorzów pozwolił jej rozwinąć się zawodowo, obecnie przygotowuje się do kursu w najlepszej akademii w Londynie. W planach ma stworzenie salonu bez barier, przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Pragnie odmieniać oblicze miasta za sprawą swojego hobby – fryzjerstwa, sprawiać, by jego mieszkańcy będą czuli się piękni i szczęśliwi. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia społecznie. Reprezentuje miasto w zawodach sportowych.  
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_488Iwona Mazur – malarka, artystka
 
Gorzów to dla niej WIELKA GALERIA SZTUKI z zabytkowymi budowlami, pięknymi witrażami, krajobrazami, które pokazuje artystycznie w swoich pracach. Malarka z zamiłowania. Zaprojektowała kartki pocztowe dla Poczty Polskiej, które ukazały się w serii „Kościoły katolickie i innych wyznań w mieście Gorzowie Wlkp.”, a także wnętrze datownika pocztowego pt. ”Kuna na tle mostu i katedry”. Aktualnie przygotowuje wystawę „Secesja w Gorzowie”, która będzie dotyczyła detali secesyjnych znajdujących się na zabytkowych budynkach w części starego miasta. Ma mnóstwo planów artystycznych, w których chce przemycać Gorzó
Ola Michałkiewicz
 
Olga Michałkiewicz – wioślarka, mistrzyni świata
 
Od 5 lat jest w gorzowskim klubie wioślarskim AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Reprezentuje nasze miasto w kraju oraz na regatach międzynarodowych. Gdzie tylko ma okazje ubiera strój sportowy, który podpisany jest nazwą naszego miasta i klubu. Dwukrotna mistrzyni świata w wioślarstwie do lat 23, wicemistrzyni  świata seniorów 2017 w konkurencjach olimpijskich. Ciężko trenuje każdego dnia, aby w Tokio być kolejnym gorzowski wioślarzem walczącym o medale z najdroższego kruszca.
 
 
Barbara Latoszek – artystka, malarka

Na 100 % jest stąd, urodziła się w Gorzowie i całe życie mieszka w jego centrum, blisko Warty, która odegrała znaczącą rolę w jej  życiorysie. Przez 20 lat pani Barbara zawodowo zajmowała Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_105
się wędkarstwem. W Gorzowie spędza czas emerytki, nigdy się nie nudzi.  „Swój Gorzów” i jego historię uwiecznia na obrazach, na których zatrzymuje znikające, zmieniające się budynki i uliczki. Rozwija swoją największą pasję - malarstwo. Jak sama zaznacza: to tu się urodziła i tu chce zostać na zawsze…
 
Milena Olszewska łuczniczka, mistrzyni świata i Europy
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_353Swoją historię z Gorzowem porównuje do relacji dwojga ludzi, którzy poznają się przez przypadek. Na początku podchodzą do siebie z rezerwą, jednak w końcu dają sobie szansę i zostają przyjaciółmi. Wg niej Gorzów jest nietuzinkowy, pełen barw i uroku, trzeba jedynie się na niego otworzyć i dać mu szansę. Przyjechała do Gorzowa z jednym celem – ukończyć studia, została by realizować się w sporcie, dziedzinie, której nigdy nie brała pod uwagę, a której podporządkowała całe swoje życie. Początki nie były łatwe.  Dzisiaj zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, zdobywczyni 2 medali Igrzysk Paraolimpijskich, 2 medali Mistrzostw Świata i 6 Mistrzostw Europy. Jak sama wspomina miasto miało być poczekalnią, a okazało się strzałem w dziesiątkę.
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_386Izabela Piwkowska - społeczniczka, wolontariuszka
 
Gorzów dla niej to pomoc bliźniemu. Przeprowadziła się tu 6 lat temu z małej wioski koło Nowej Soli i zaangażowała w projekt „Szlachetna paczka”, po roku zostając jego liderem. Zdobyła tytuł Społecznika Roku 2017 oraz Przyjaciela Roku 2017. Studentka logistyki na Akademii im. Jakuba z Paradyża.  Jak sama mówi Gorzów przyniósł jej szczęście, czuje się gorzowianką i nie wyobraża sobie mieszkać w innym mieście.
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_020Małgorzata Witkowskaspołecznik
 
Gorzów to dla niej życzliwi mieszkańcy, a pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś wyjątkowym i nie wyobraża sobie, by przestać to robić. Słucha z wielkim podziwem innych osób, zwłaszcza seniorów, gdyż wie, że to właśnie oni potrzebują bliskości drugiej osoby, by czuć się potrzebni i ważni. Frajdę sprawia jej uszczęśliwianie innych. W wolnym czasie biega, a kiedy do biegnie do mety to wie, że jest w stanie pokonać wszystkie problemy.
 
Teledysk_#StadJestem_Fot_DA_033Magdalena Joanna Sielska, Joanna Owczarek – Romaniszyn i Aneta Jabłońska (Stowarzyszenie Kobiet Biznes i Rozwój)
 
Pragnęły stworzyć miejsce wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet aktywnych zawodowo, pragnących poprawić jakość swojego życia poprzez rozwój zawodowy i osobisty. I udało się – powstało Stowarzyszenie Kobieta Biznes i Rozwój, wspierające szeroko rozumianą przedsiębiorczość wśród gorzowianek. Bo jak podkreślają założycielki, Gorzów to miasto kobiet mądrych, wspierających, aktywnych bez względu na narodowość i przekonania.
 
Galerię zdjęć z uroczystości można oglądać tutaj, a o całej kampanii można przeczytać tutaj.
 
Nowy spot wideo z nowymi ambasadorami można zobaczyć tutaj.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją