Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
KLP
nawigator biznesu baner
pocztowka slider
GLINSKI_slider3C
Natalia Przybysz 31.08
ORONSKO_mos-krowa
Footsteps-slider
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

GORZÓW #Stąd Jestem – jest nas coraz więcej

Ponad 300 dni intensywnej pracy, około 200 postów na dedykowanym kampanii fanpejdżu i jeszcze więcej ich udostępnień, aż wreszcie ponad 100 osób, bez pomocy których nie udało by się zrealizować planów i założeń kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
 
We wtorek po blisko roku od inauguracji miejskiej kampanii tożsamościowo - wizerunkowej podsumowaliśmy jej pierwsze efekty. A to wszystko w Miejskim Ośrodku Sztuki, w obecności tych już znanych i nowych ambasadorów kampanii.
serceWszystko zaczęło się pod koniec stycznia, od muralowych serc „Stąd Jestem”, które pojawiły się w mieście. Powstały na potrzeby wykonania okładki lutowego numeru Gorzowskich Wiadomości Samorządowych, ale szybko zainteresowały gorzowian. W lutym, z okazji walentynek, zorganizowaliśmy pierwszą oficjalną akcję w ramach kampanii: happening „Zakochani w Gorzowie”.
 
Gorzów to ludzie – ambasadorowie kampanii
 
Oficjalnie kampanię zainaugurowaliśmy pod koniec marca, wówczas przedstawiliśmy sylwetki 16 ambasadorów miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. To osoby znane i lubiane, pochodzące z Gorzowa lub z miastem związane. W maju do tej szesnastki dołączyli kolejni, w listopadzie grupa ambasadorowieambasadorów powiększyła się jeszcze. W sumie mamy obecnie 38 ambasadorów oraz grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 7 „Bajkowy Świat”. Wśród ambasadorów są znani gorzowianie oraz tacy, którzy odpowiedzieli na akcję „Dołącz do nas. Zostań ambasadorem Gorzowa”. W zgłoszeniach pisali za co kochają Gorzów i dlaczego jest dla nich ważnym miejscem na świecie. Z ich udziałem powstał najnowszy spot promujący Gorzów jako miasto ludzi ambitnych, pracowitych, utalentowanych i szczęśliwych, bo to oni są największym potencjałem miasta.
 
nowi ambasadorowie
 
pokaz modyW ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem przez blisko rok udało się zrealizować lub wesprzeć wiele ciekawych projektów. To między innymi „Landsberg Circus” – autorski pokaz mody Natalii Ślizowskiej, Scena Letnia gorzowskiego teatru, podczas której wystąpili niemal wszyscy oficjalni ambasadorowie kampanii - artyści (Cezary Żołyński, Michał Kwiatkowski, Małgorzata Kocik, Przemysław Raminiak i Bogusław Dziekański), Dni Gorzowa, w czasie których można było spotkać się i porozmawiać z ambasadorami przy kawie na stoisku promocyjnym miasta, to również  wsparcie przy realizacji teledysku Dawida Kwiatkowskiego w centrum Gorzowa oraz pomoc przy realizacji meczu charytatywnego „Kromka Chleba”, gdzie jedną z gwiazd był Sebastian Świderski, nasz ambasador.
 
Zrealizowaliśmy także wyjątkowe „Malowane Urodziny Miasta”, gdzie pod hasłem kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, 2 lipca na placu Grunwaldzkim mieszkańcy ozdabiali gigantyczną urodzinową laurkę, wpisując swoje życzenia dla miasta na kolejne lata. Płótno zostanie złożone do kapsuły czasu, pod jedną z realizowanych w Gorzowie inwestycji.
 
W czasie roku trwania kampanii powstały również dwa murale w centrum miasta: z hasłem kampanii muralprzy ul. Jagiełły oraz prezentujący naszego prehistorycznego nosorożca „Stefanię” na zabytkowej kamienicy przy ul. Chrobrego 33. Przez ponad miesiąc (w kwietniu i maju) w Gorzowie prezentowaliśmy również sylwetki naszych ambasadorów na bilbordach.
 
Wiele spośród założeń i planów kampanii udało się zrealizować dzięki wsparciu Miejskiego Centrum Kultury, Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Gorzowa oraz Teatru im. Juliusza Osterwy.
 
GORZÓW #Stąd Jestem – co dalej?
 
Zasięg kampanii wizerunkowo - tożsamościowej jest zaskakujący. Dzięki naszym ambasadorom Gorzów „był” w Szanghaju (Łukasz Konik), Paryżu (Michał Kwiatkowski) oraz często bywa w Warszawie dzięki wsparciu naszych ambasadorów, którzy „chwalą się” udziałem w akcji i mówią o Gorzowie – swoim rodzinnym mieście (m.in. Krzysztof „Jankes” Jankowski, Adam Bałdych, Małgorzata Kocik, Dawid Kwiatkowski czy Paula Tumala).
 
Udział w kampanii ludzi znanych i lubianych to gwarancja skutecznej promocji Gorzowa. Natomiast zaangażowanie gorzowian do kampanii to nadzieja, że jako szczęśliwi i dumni z miasta mieszkańcy będą jego najlepszymi ambasadorami.
 
Kampanię będziemy kontynuować w przyszłym roku, uzupełniając ją kolejnymi działaniami i treściami. Po roku spontanicznych działań, powstanie regulamin GORZÓW #Stąd Jestem, który określi między innymi kryteria uczestnictwa w akcji.
 
Nowy spot wideo z nowymi ambasadorami można zobaczyć tutaj. Więcej o nowych ambasadorach można przeczytać tutaj, a o całej kampanii tutaj.
 
Galerię zdjęć z uroczystości można oglądać tutaj.
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją