Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Informacje o lokalu przez Internet

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców i właścicieli lokali, wdrożył system "wwwSarcz" umożliwiający przeglądanie przez Internet danych związanych z obsługą finansową lokalu. Uruchomienie usługi wymaga osobistego udania się do administracji i wypełnienia oraz podpisania formularza rejestracyjnego. Dostęp do danych mogą otrzymać wyłącznie osoby upoważnione – jest to sprawdzane podczas rejestracji.
 
Osoby, które pomyślnie przejdą etap rejestracji w systemie otrzymują unikalną nazwę i hasło startowe, które musi być zmienione podczas pierwszego logowania. Dostęp do systemu informacyjnego odbywa przez stronę www.zgm.gorzow.pl i umieszczony na tej stronie odnośnik. Dane w systemie internetowym są aktualizowane raz dziennie, więc po zarejestrowaniu w systemie dane odnośnie lokalu pojawią się następnego dnia, z podobnym opóźnieniem będą się pojawiać też inne informacje (np. o dokonanych wpłatach).
 
Obecnie system umożliwia prezentację dla danego lokalu salda bieżącego, listy wpłat za ostatnie 12 miesięcy, sposobu naliczania opłat oraz przejrzenie salda należności za ostatnie 12 miesięcy.  Przy saldach należności jest możliwość zapoznania się z szczegółami operacji jakie wpłynęły na stan finansowy w danym miesiącu, pojawią się korekty wynikające z rozliczeń mediów, naliczenia odsetek jeśli płatności nie zostały wykonane w terminie itp.
 
Dodatkowe informacje, jakie może przekazywać system to komunikaty umieszczane przez administratorów budynków oraz dane kontaktowe odpowiadające lokalom jakie zostały przypisane do konta.
 
W pierwszej kolejności system będzie uruchomiony dla wynajmowanych i własnościowych lokali użytkowych, jeśli się sprawdzi będzie udostępniany również dla innych typów lokali. Przewidywana jest również rozbudowa jego funkcjonalności, w zależności od tego, jakie będą oczekiwania użytkowników, ale i też możliwości techniczne.
 
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
 
Fot. Daniel Adamski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją