Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Z Gorzowa dookoła (ś)fiata

Kilkanaście minut po godzinie dwunastej, w czwartek 11 października z gorzowskiego „Kwadratu” Paweł i Joasia wyruszyli w świat. On – gorzowianin, ona poznanianka, prywatnie małżeństwo, podróżujące po świecie fiatem 125 p combi.
 
Właśnie rozpoczęli swoją największą przygodę: podróż dookoła świata.
 
 
Przy okazji będą promować Gorzów. Na samochodzie pojawiły się logotypy, wiązane z miastem, a w środku zestaw miejskich gadżetów, do rozdania wśród mieszkańców krajów, przez które będą podróżować.
 
 
Joasię i Pawła pożegnał i życzył szerokiej drogi prezydent Jacek Wójciki. - Podziwiam odwagę i odrobinę zazdroszczę. Jednocześnie mam świadomość jak ogromne jest to wyzwanie organizacyjne i finansowe - podkreślił prezydent.
 
 
Dlatego Miasto Gorzów wesprze podróżników finansowo. Mogą liczyć na zwrot części kosztów, poniesionych w związku z przygotowaniem wyprawy.
 
 
Podróżnicy mają do pokonania 32 tysiące kilometrów, po drodze odwiedzą 37 krajów na trzech kontynentach (Azja, Ameryka Północna i Europa). Samochód – fiat 125p combi dwukrotnie będzie się przeprawiał promem przez oceany: Spokojny i Atlantycki.
 
 
Relację z wyprawy będzie można śledzić tutaj - na stronie internetowej, przygotowanej specjalnie na okoliczność wyprawy.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją