Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Trwa Gorzowski Tydzień Seniora

W zdrowym ciele - zdrowy duch - pod takim hasłem bawili się w środę (10 października) seniorzy na międzypokoleniowym festynie, zorganizowanym przez Wydział Spraw Społecznych UM w ramach Gorzowskiego Tygodnia Seniora.
 
Najstarsi gorzowianie udowodnili, że wigoru i energii mogą im pozazdrościć najmłodsi mieszkańcy miasta. Aktywnie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, zorganizowanych przez Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, zajęciach z choreoterapii klubu Miejskiego Centrum Kultury „Pogodna Jesień” oraz tańcach rekreacyjnych, zaproponowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.
 
 
Festyn był również okazją do występów artystycznych. Na scenie zaprezentowała się Anna Dębicka – istruktorka tańca cygańskiego oraz zespół „Pasjonata” z Drezdenka. Zabawę uświetniły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12, prezentując w strojach pszczółek przygotowany układ choreograficzny.
 
 
Przedsięwzięcie było doskonałą okazją nie tylko do wspólnego spędzenia wolnego czasu przy muzyce i występach, ale również do poszerzenia swojej wiedzy na temat zdrowia. Na miejscu można było skorzystać m.in. z porad położnych w zakresie samobadania piersi, skonsultować się z podologiem i fizjoterapeutą lub poszerzyć wiedzę na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.
 
 
Obchody Gorzowskiego Tygodnia Seniora potrwają do 13 października. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć tutaj
 
 
 Monika Józwa
Wydział Spraw Społecznych
 
Fot. Monika Józwa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją