Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Klucze do miasta w rękach seniorów

Występem „Kapeli Retro” rozpoczął się Gorzowski Tydzień Seniora. Na „Kwadracie” spotkali się mieszkańcy miasta, którzy 60. rok życia już ukończyli. Przez najbliższe sześć dni będą wspólnie uczyć się, bawić, gimnastykować i po prostu - będą razem.
 
Życzenia udanej zabawy złożył im prezydent Jacek Wójcicki z gorzowskimi radnym.
 
 
Punktualnie w południe na scenie na placu Nieznanego Żołnierza rozpoczął się Gorzowski Tydzień Seniora. To wydarzenie, które ma na celu pobudzić do aktywności najstarszych mieszkańców miasta. Na cały tydzień, do 13 października, zaplanowano cykl prelekcji i eventów o różnym charakterze i wielowątkowej tematyce, skierowanych do seniorów.
 
 
Na początek na gorzowskim „Kwadracie” odbył się recital miejskich chórów i kapel muzycznych. Wystąpiły: „Kapela Retro”, „Wena”, Kominek”, „Wrzosy” i „Cantare”.
 
 
Życzenia niezapomnianych wrażeń gorzowskim seniorom przekazał otwierający imprezę prezydent miasta. – Dziękuję Wam za Wasz wkład w budowanie miasta, to dzięki Wam Gorzów jest dziś tak piękny i nowoczesny. To powód do radości i dumy, dlatego w ramach podziękowania oddaję Wam na najbliższe dni klucze do miasta – powiedział Jacek Wójcicki.
 
 
Podkreślił przy okazji, że seniorzy to blisko jedna trzecia mieszkańców Gorzowa i wyraził życzenie, aby w jesieni życia seniorzy czuli się w Gorzowie dobrze i komfortowo.
 
 
Życzenia seniorom składali również radni Rady Miasta Gorzowa: Sebastian Pieńkowski, Jan Kaczanowski, Robert Surowiec i Grażyna Wojciechowska.
 
 
Podczas inauguracji rozstrzygnięto konkurs na przychodnię przyjazną seniorom. Pierwsze miejsce zdobyła lecznica „Nasze Zdrowie” przy ulicy Walczaka.
 
 
W poniedziałek o 14.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż prac podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 2, a w kolejnych dniach zaplanowano inne atrakcje i wydarzenia. Więcej tutaj.
 
 
Finał Gorzowskiego Tygodnia Seniora obędzie się w czasie „Balu Seniora” w MCK „Zawarcie” przy ulicy Wawrzyniaka.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją