Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Jak założyć profil zaufany?

Osoby korzystające z profilu zaufanego mogą sprawy urzędowe załatwiać online. To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możemy potwierdzić swoją tożsamość składając podpis zaufany.
 
Są dwie metody założenia profilu zaufanego. Można to zrobić nie wychodząc z domu, przez Internet za pomocą internetowego konta bankowego lub za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.
czytaj dalej

Dzielimy się ciepłem

W środę, 20 stycznia br. Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa oraz Beata Kulczycka, dyrektorka Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie spotkały się z Wojciechem Dobrakiem, dyrektorem PGE Energia Ciepła oddział Elektrociepłownia w Gorzowie, by podziękować za wspieranie gorzowian programem „Podziel się ciepłem”.
 
To już kolejny rok, kiedy Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało pieniądze na dofinansowanie rachunków za ciepło dla najbardziej potrzebujących rodzin. W 2020 roku była to kwota 30 tysięcy złotych. 
czytaj dalej

WOŚP znowu zagra głośno, ale inaczej…

Trwają przygotowania do 29. finału WOŚP. Miasto Gorzów jest jednym z głównych partnerów fundacji podczas organizacji orkiestrowego grania. Nie inaczej będzie w tym roku, choć sama orkiestra zagra w innej formie, inny jest też termin grania. Z uwagi na obostrzenia  pandemiczne, w tym roku WOŚP zagra w ostatnią niedzielę stycznia.
czytaj dalej

Mimo przeciwności, pamiętamy!

Polacy i Niemcy co roku, od ponad ćwierć wieku, spotykają się w naszym mieście - pod koniec stycznia, by wspólnie świętować Dzień Pamięci i Pojednania.
 
Ten rok i 26. rocznica ustanowienia wyjątkowej w gorzowskim kalendarzu daty, będą inne. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, nie dojdzie do spotkania, jednak nie zabraknie stałych elementów święta.
 
- To była niezwykle trudna decyzja - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki, wyjaśniając powody zmiany formuły święta.  – Zapewniam jednak, że nie zapomnimy o tym niezwykle ważnym dla nas dniu. Przygotowaliśmy program obchodów, który będzie mógł się odbyć bez udziału publiczności. W swoim oraz Państwa imieniu złożymy wiązanki kwiatów przy Lapidarium, na cmentarzu wojskowym i na cmentarzu komunalnym. A w południe, jak co roku, zabrzmi symbol naszej przyjaźni - Dzwon Pokoju – powiedział prezydent Wójcicki.
czytaj dalej

Gorzów ma nową ulicę

Ulicę odchodzącą od ul. Chemicznej w kierunku południowym decyzją Rady Miasta nazwano ulicą Taśmową.
czytaj dalej

Mieszkania do remontu

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. podjął decyzję o przeznaczeniu 22 mieszkań komunalnych do remontu wykonywanego przez przyszłego najemcę we własnym zakresie.
czytaj dalej

Zmarł Tadeusz Horbacz

W piątek (15 stycznia), w wieku 70 lat, zmarł Tadeusz Horbacz. Samorządowiec, radny Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego czterech kadencji w latach 1990-2006.
 
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski łączą się w żalu z Rodziną i Najbliższymi oraz wszystkimi, którym brak będzie Jego obecności.
czytaj dalej

Odszedł maestro Jacek Kraszewski

W czwartek (14 stycznia) odszedł maestro Jacek Kraszewski, znakomity dyrygent, który od kwietnia 2017 roku kierował Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.
 
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski łączą się w żalu z Rodziną i Najbliższymi oraz wszystkimi, którym brak będzie Profesora obecności.
czytaj dalej

Nowe przedszkole na osiedlu Europejskim

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, szczególnie dla tych, którzy mieszkają na osiedlu Europejskim w Gorzowie. We wrześniu otwarte zostanie nowe przedszkole, które przyjmie 100 dzieci. Jak wynika z wyliczeń, od tego momentu, znikną problemy braku miejsc w gorzowskich przedszkolach. 
 
W środę (13 stycznia) prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała podpisali list intencyjny z Remigiuszem i Kacprem Stein, przedsiębiorcami zajmującymi się budowaniem i prowadzeniem przedszkoli. Gorzowskie przedszkole będzie 12 przedszkolem prowadzonym przez tych przedsiębiorców. Co ważne, przedszkola te są przedszkolami publicznymi, i takie będzie też przedszkole na osiedlu Europejskim. 
czytaj dalej

MAN dostarczy autobusy miejskie

We wtorek prezes gorzowskiego MZK Roman Maksymiak oraz dyrektor oddziału mLeasing Jarosław Ernest podpisali umowę na leasing sześciu nowoczesnych autobusów marki MAN.  
 
- Nowe gorzowskie tramwaje przyzwyczaiły naszych mieszkańców do wygodnej i bezpiecznej komunikacji, więc ich oczekiwania są bardzo wysokie. Nowe autobusy, na które umowę podpisujemy dzisiaj, spełniają te oczekiwania, są bardzo wysokiej jakości, zarówno pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa – powiedziała Agnieszka Surmacz, zastępca prezydenta Gorzowa.
czytaj dalej