Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Pippi mieszka w Gorzowie

12-letnia Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz 11-letnia Aleksandra Pietrucha z Chojny otrzymały rolę Pippi w najnowszym musicalu, realizowanym przez Filharmonię Gorzowską.
 
Premiera „Dogonić Pippi” już na początku grudnia. Przed dziećmi dwa miesiące intensywnej pracy.
 
 
- Maja jest z nami od kilku musicali i to, że stanie na scenie w głównej roli jest efektem jej systematycznej ciężkiej pracy. Maja w poprzednich musicalach śpiewała w chórze, z czasem dostawała drobne role solowe, a dziś zachwyciła jurorów i jednogłośnie wybrana została jedną z Pippi – powiedziała Małgorzata Szwajlik, przewodnicząca komisji i autorka libretta do musicalu.
 
W castingach, które odbyły się 15 i 16 września wzięło udział 125 dzieci, głównie dziewczynki. Najmłodsza osoba starająca się o rolę w musicalu miała 8 lat, najstarsza 25.
 
Ostatecznie w chórze zaśpiewa 45 dzieci, choć początkowo planowano, że będzie to 40.  Dzieci, które zagrają w musicalu to mieszkańcy Gorzowa i przyległych miejscowości, ale też Drezdenka, Strzelec, Lubczyna, Barlinka, Dębna, Lipian, Lipek Wielkich, Witnicy, a nawet Wronek.
 
Pierwsze próby do musicalu „Dogonić Pippi” odbędą się już w ostatnim tygodniu września. Próby będą się odbywały raz w tygodniu po 2-3 godziny. Z dziećmi pracować będą choreograf, tancerze, specjaliści od śpiewu.
 
„Dogonić Pippi” jest piątym musicalem realizowanym przez Filharmonię Gorzowską. Do tej pory wszystkie musicale obejrzało blisko 30 tysięcy widzów, z roku na rok jest ich więcej. Ostatni – Akademię – obejrzało prawie 11 tys. osób.
 
Koszt realizacji musicalu Pippi to 180 tys. zł, z czego 50 tys. dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Urszula Śliwińska
Filharmonia Gorzowska
 
Fot. FG

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją