Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Remont torowiska wzdłuż Pomorskiej

W poniedziałek (17 września) przed południem zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ulicy Pomorskiej, związana z rozpoczęciem remontu torowiska tramwajowego.
 
Prace realizowane będą w torowisku na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ulicy Zamenhofa. Przewidywany termin zakończenia robót to 30. listopada br.
 
Na odcinku, gdzie torowisko jest jednotorowe, niezbędne będzie zajęcie lewego pasa ruchu jezdni ulicy Pomorskiej, prowadzącej w kierunku ronda Solidarności. Ruch na tym odcinku będzie odbywał się wyłącznie prawym pasem, a dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h.
 
Ponadto niezbędne będzie zawieszenie przystanku autobusowego, z którego korzysta obecnie komunikacja zastępcza za tramwaj. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, od 17 września br. od godziny 10.00 (do odwołania) przystanek Park Kopernika przy ulicy Pomorskiej w kierunku śródmieścia zostanie zawieszony.
 
Planowane jest także czasowe zamknięcia lewego pasa ulicy Pomorskiej na jezdni prowadzącej w kierunku ronda Ofiar Katynia. Tam zamykany będzie odcinek wzdłuż peronu tramwajowego przy istniejącej sygnalizacji świetlnej dla pieszych.
 
Utrudnienia związane z realizacją inwestycji dotyczyć będą również pieszych, którzy przechodzić będą przez plac budowy po przygotowanych dla nich przez wykonawcę kładkach. Takie rozwiązanie przewiduje się przy przejściu przez torowisko na wysokości ulicy Zamenhofa i sklepu Intermarche.
 
Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją