Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Ostatni przetarg na tanie działki

Program funkcjonował do końca 2018 roku.
 
29 listopada odbędzie się ostatni przetarg na zbycie nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w ramach dotychczas realizowanego programu pn. „Tania działka budowlana”. Będzie to 15 nieruchomości położonych przy ulicy Granicznej. Powierzchnia tych działek jest zróżnicowana i wynosi od 626 do 1 789 metrów kwadratowych.
 
- Tania działka budowlana to bardzo dobry program. O jego atrakcyjności niech świadczy liczba osób zainteresowanych każdym z przetargówNiestety najbliższy będzie ostatni; od pierwszego stycznia przyszłego roku zmieniają się przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie będzie już możliwe udzielenie bonifikaty, dzięki której nasz program był tak atrakcyjny – poinformował prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
- Mamy w planach uruchomienie nowego, podobnego, gdy tylko zaczną obowiązywać nowe przepisy - zapewnił wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.
 
Program rozpoczął się w 2017 roku. Do sukcesywnej sprzedaży wyznaczono ponad 100 działek, mieszczących się przy ulicy Granicznej, Pełczyckiej, Rodła, Kowalskiego i Ludowej. Ceny wywoławcze działek do przetargu wahały się w granicach od 30 do 75 tysięcy złotych i uzależnione były od ich lokalizacji, powierzchni i uzbrojenia. Nabywców znalazło 36.
 
Tania działka budowlana – miejski program dla mieszkańców
 
Program pn. „Tania działka budowlana” polega na oddaniu w użytkowanie wieczyste działki gruntu pod budowę domu jednorodzinnego. Oddanie w użytkowanie wieczyste następuje w drodze przetargu nieograniczonego na 99 lat. Pierwsza opłata z tytułu oddania działki gruntu w użytkowanie wieczyste wynosi 15% ceny działki wylicytowanej w przetargu i płatna będzie przed zawarciem umowy notarialnej.
 
Do kogo skierowany jest program pn. „Tania działka budowlana"?
 
Program jest skierowany do osób, które chciałyby mieć swój dom. Preferencyjne warunki nabycia działki (płacimy tylko 15% ceny działki wylicytowanej w przetargu) pozwolą na przeznaczenie zgromadzonych funduszy na jej zabudowę. Ponadto, z programu będą mogły skorzystać osoby chcące zamieszkać w naszym mieście i wybudować dom oraz te, których dochody nie są wystarczające na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym.
 
Nabywcy nieruchomości w ramach programu będą musieli rozpocząć zabudowę w terminie dwóch lat, a zameldować się i zamieszkać w terminie czterech lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia prawa użytkowania wieczystego. Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński, Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją