Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Gorzowski Archipelag Rozwoju – forum o potencjale MOF GW

forum o potencjale MOF GW w duchu Open Eyes Economy  

Już za niecały miesiąc 21 września br. w filharmonii odbędzie się forum „Gorzowski Archipelag Rozwoju”, poświęcone kierunkom i możliwościom rozwojowym Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wlkp. 
 
Tematem przewodnim gorzowskiego  forum, na bazie którego będzie toczyła się dyskusja o potencjale, kierunkach rozwoju oraz możliwościach integracyjnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego, będzie koncepcja Wysp i Archipelagów – jeden z nurtów tematycznych Open Eyes Economy.
Podstawę koncepcji wysp i archipelagów stanowi metaforyczne twierdzenie, że droga do społecznej zmiany i rozwoju wiedzie przez autonomię (wyspy) i współdziałanie (archipelag). Tworzący się obszar rozwoju to archipelag, w którego skład wchodzą różne wyspy. Różne, czyli nierówne pod względem potencjału i położenia. Według współautora koncepcji Open Eyes Economy – prof. dr hab. Jerzego Hausnera: „siła oddziaływania i atrakcyjność archipelagu zależy od każdej z wysp, a nie tylko tych największych i najlepiej wyposażonych. Jeśli przyjąć, że archipelag jest małym układem grawitacyjnym, to jego moc i niezależność zależy od tego w jakim stopniu wyspy peryferyjne są przyciągane do centrum archipelagu a nie z niego wypychane. Siła małego układu grawitacyjnego jakim jest archipelag zasadza się na partnerstwie i solidarności”
 
Dlaczego Gorzów Wielkopolski?
 
Koncepcja wysp i archipelagów wpisuje się w priorytety rozwojowe MOF GW. Miejski Obszar Funkcjonalny Gorzowa Wielkopolskiego to archipelag, którego rozwój zależy nie tylko od potencjału wysp ale i ich współdziałania. Analiza MOF GW w zgodzie z założeniami koncepcji pozwoli zdefiniować i zwiększać potencjał rozwojowy tego obszaru” – mówi Jacek Wójciki – Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. 
 
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy i Santoka – etap II” dofinansowanego z środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020, którego kształt został określony w ekspertyzie towarzyszącej powstaniu dwóch komplementarnych dokumentów: „Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego” i „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego”. Zgodnie z nimi głównym celem promocji MOF GW jest przedstawienie wspólnego obszaru Bogdańca, Deszczna, Kłodawy, Santoka oraz Gorzowa jako przestrzeni sprawnie zarządzanej, korzystnie usytuowanej, spójnej komunikacyjnie, dysponującej wykształconą kadrą oraz z rozwiniętą infrastrukturą społeczną, a tym samym: oferującą na swoim obszarze atrakcyjne warunki lokowania i rozwijania działalności gospodarczej. Wartości które patronują marce MOF GW to spójność terytorialna, zgodność partnerów, otwartość na innowacje, przyjazne otoczenie - zarówno dla działalności gospodarczej, jak i dla zamieszkania, pracy i życia. 
 
plakat
 
21 września w Filharmonii Gorzowskiej spotkają się zarówno lokalni interesariusze: władze, przedsiębiorcy, mieszkańcy, działacze społeczni jak i eksperci z całej Polski. Forum Gorzowski Archipelag Rozwoju zostanie podzielone na dwie części. W nurcie głównym, otwartym dla publiczności, omawiane będą teoretyczne i praktyczne aspekty wysp i archipelagów - w ujęciu zarówno międzynarodowym jak i polskim. Wśród gości i ekspertów znajdą się m.in. prof. dr hab. Jerzy Hausner – przewodniczący Rady programowej Open Eyes Economy Summit, Ewa Sowińska – Wiceprezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Piotr Voelkel – założyciel grupy kapitałowej VOX, Marzena Strzelczak – Dyrektor Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prof. dr hab. Wojciech Paprocki – prezes ET Logistic, Szkoła Główna Handlowa. 
 
Druga ścieżka to zamknięte obrady stolików tematycznych poświęconych ważnym dla rozwoju MOF GW aspektom, w których wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz, przedsiębiorstw, instytucji. Wyniki obrad zostaną przedstawione wszystkim uczestnikom i skomentowane przez ekspertów na zakończenie forum. 
 
Wydarzenie będzie częścią cyklu konferencji Open Eyes Economy On Tour – cyklu konferencji szerzących ideę OEE w kraju i za granicą. Udział w Forum  mogą brać wszyscy zainteresowani – wystarczy jedynie rejestracja, która dostępna jest pod linkiem www.gorzow.oees.pl. Wstęp wolny. Więcej informacji i będzie niebawem dostępnych na stronie Kongresu Open Eyes Economy Summit www.oees.pl w zakładce OEE ON TOUR.
 
Forum Gorzowski Archipelag Rozwoju już 21 września w godzinach 9-17 w Gorzowie!
 
 
 
Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu
 
loga Eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją