Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

W niedzielę V Nadwarciańska Dycha

W niedzielę 17 czerwca wystartuje V Gorzowska Nadwarciańska Dycha”. To największy bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów w Gorzowie. 
 
W ubiegłym roku w biegu wystartowało w sumie 417 uczestników, w tym roku organizatorzy spodziewają się ich jeszcze więcej. 
 
Bieg organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Gospodarczy Bank Spółdzielczy, z siedzibą w naszym mieście. 
 
- To ogromna przyjemność i zaszczyt wspierać tę imprezę - podkreślił wiceprezes GBS Paweł Kowalczyk. - Chcemy zaprosić do udziału wszystkich, którzy mierzą się z kilometrami każdego dnia - dodał. 
 
Zawodnicy startują o godzinie 9.30 w niedzielę 17 czerwca. Start jest przy budynku „Wildomu” przy ul. Nadbrzeżnej. Trasa oraz dystans biegu to 10 km: dwie pętle po 5 km ulicami miasta.
W klasyfikacji OPEN dekorowanych będzie pierwszych sześciu zawodników oraz zawodniczek.
 
W klasyfikacji generalnej V Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy będą wprowadzone kategorie OPEN mężczyzn oraz kobiet, kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet, najlepszy mieszkaniec Gorzowa Wlkp. zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
 
W klasyfikacji drużynowej decydować będą lokaty zajęte przez czterech najszybszych zawodników danego zespołu np. I miejsce – 1 pkt., 5 miejsce – 5 pkt., itd. Zwycięża drużyna, która będzie miała najmniejszą liczbę punktów. W przypadku drużyn mieszanych pod uwagę brane będą zajęte miejsca wśród mężczyzn oraz kobiet.
 
Prezydent Miasta Jacek Wójcicki zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców wraz z rodzinami. Oprócz trasy biegu będzie wyznaczona strefa familijna z atrakcjami dla najmłodszych. - To dobry czas, by być razem a przy okazji kibicować gorzowskich biegaczy - podkreślił prezydent, który jest głównym organizatorem Nadwarciańskiej Dychy. 
 
Szczegóły przedsięwzięcia tutaj.
 
Zmiana organizacji ruchu
 
Jako pierwsza, od godziny 6.00 do godz. 17.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Nadbrzeżna na odcinku od „Wildom-u” do mostu Staromiejskiego. Od godziny 9.00 sukcesywnie czasowo zamykane będą kolejne ulice, którymi wyznaczono bieg: Fabryczna, Sielska, Waryńskiego oraz odcinki ulicy Kwiatowej i Spokojnej (od Sielskiej do Śląskiej).

Przewiduje się, że najpóźniej do godziny 13.00 nastąpi przywrócenie stałej organizacji ruchu na ww. ulicach.
 
Ponadto zaplanowano również zamknięcia połowy jezdni przy zachowaniu ruchu jednokierunkowego na moście Staromiejskim (w kierunku Zawarcia), na ul. Przemysłowej (w kierunku centrum handlowego Nova Park) oraz na ul. Spichrzowej (w kierunku ulicy Chrobrego).
 
Na rondzie Świętego Jerzego możliwy będzie wyłącznie przejazd z ul. Grobla na Most Staromiejski. Na odcinku ulicy Śląskiej od Spokojnej do Wawrzyniaka połowa jezdni wydzielona zostanie dla biegaczy, natomiast drugą połową jezdni policja wahadłowo przepuszczać będzie pojazdy.
 
mapka
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji​
 
​Fot. Marta Liberkowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją