Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych

24 maja w Europejskim Dniu Parków Narodowych - obchodzonym w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie - szwedzkiego Sarek powołanego 24 maja 1909 r. - w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbył się zorganizowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Konkurs Wiedzy o Polskich Parkach Narodowych.
 
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie klas IV-VI gorzowskich szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 drużyn, w tym: z SP nr: 9,11,12,15,16, 21 i Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
nagrodzeniTrzyosobowe drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach: rozwiązywały test składający się z 30 pytań, wykazywały się znajomością położenia parków na mapie, rozwiązywały krzyżówkę.
 
W zmaganiach tych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Liwia Kozak, Zofia Wojtas, Alicja Ziombra pod opieką nauczycielki Ireny Jaskowiak - Jurskiej.
 
Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 w składzie: Jakub Balkiewicz, Marcel Ozimek, Hubert Słaby – opiekun Marcin Krupa
 
Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w składzie: Wiktoria Pilch, Karolina Szczepanek, Dominik Uchański – opiekunka Joanna Kałużna
 
Nagrody w konkursie ufundował Prezydent Miasta. Zdobywca pierwszego miejsca – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego pojedzie ze swoją nagrodzeniklasą na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty”.
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak gry planszowe, encyklopedie, albumy oraz gadżety ekologiczne. Uczestnicy konkursu wykazali się dogłębną znajomością polskich parków narodowych. Mamy nadzieję, iż wiedza ta pozwoli młodzieży świadomie podziwiać piękno, poznawać walory i chronić zasoby parków, do których z pewnością wybiorą się w przyszłości.
 
 
Edyta Wyborska
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
 
​Fot. archiwum Urzędu Miasta
 
konkurs
nagrodzeni

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją