Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

GWS i SPAM na majówkę

Majówka w pełni, a my spieszymy do Was z kolejnym numerem Gorzowskich Wiadomości Samorządowych. Dostępny jest również bezpłatny miejski miesięcznik informacyjny SPAM.
 
W najbliższym czasie ruszy remont ulicy Kostrzyńskiej, o czym informujemy w majowym numerze. Przy okazji zapraszamy zainteresowane osoby na spotkanie związane z przebudową tej ulicy. Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Dobrej.
spam maj
 
Wersję cyfrową w formacie pdf majowego GWS można pobrać tutaj, a SPAM tutaj.​
 
Jeszcze w tym roku remontu doczeka się także ulica Kazimierza Wielkiego. Miasto otrzymało dotację w wysokości ponad 5 milionów złotych z rządowego programu na rzecz rozwoju i zwiększenia konkurencyjności regionów.
 
Gorzowscy nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli będą mieli większe dodatki funkcyjne. Z kolei na absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, oprócz wolnych stanowisk, czekają w Gorzowie mieszkania. To efekty ostatnich wypracowanych porozumień prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z przedstawicielami obu grup zawodowych.
 
W maju rozpoczną się spotkania w rejonach z mieszkańcami w sprawie zadań do Budżetu Obywatelskiego 2019. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w spotkaniach oraz wspólne decydowanie, które ze zgłoszonych zadań będą realizowane w przyszłym roku na Waszym osiedlu czy dzielnicy.
 
Polecamy wywiad z gorzowską rzeźbiarką Zofią Bilińską, która w tym roku obchodzi półwiecze swojej pracy twórczej.
 
W numerze znajduje się również informacja o nowej aplikacji – To Tu. To nowy produkt na rynku, stworzony przez gorzowską firmę. Z aplikacji mogą korzystać zarówno usługodawcy, jak i osoby poszukujące różnego rodzaju usług w swoim mieście – od gastronomicznych po wydarzenia kulturalne.
 
Od 1 maja bilet 5-cioprzejazdowy MZK jest również biletem czasowym i – podobnie jak bilet jednorazowy – obowiązuje przez 45 minut od momentu skasowania, o czym również informujemy na łamach miesięcznika.
 
W tym numerze kolejna odsłona gorzowskich ambasadorów Gorzowa w ramach kampanii Gorzów #StądJestem. Tym razem dowiemy się, co myślą o naszym mieście oraz z czym im się Gorzów kojarzy.
 
Na ostatnich stronach miesięcznika, w imieniu Miejskiego Centrum Kultury, zapraszamy na majowe wydarzenia plenerowe. Przed nami między innymi „Majówka na Kwadracie”, festiwal „Alte Kameraden” czy 26. edycja „Kresoviany”.
 

Emilia Cepa
Wydział Promocji i Informacji
 
​Fot. Kamil Bednarz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją