Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Wiosna_ptaki_park_Roz - DA - 16
slider kobiety ok
voovoo_03.2019
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Od maja remont Kostrzyńskiej

Budimex przebuduje ulicę Kostrzyńską. Firma wygrała przetarg, a po ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Miasto może podpisać umowę na realizację tej inwestycji.
 
Decyzja Prezesa UZP kończy procedurę przetargową - prezydent może podpisać umowę z wykonawcą. To nastąpi najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja; firma musi jeszcze dostarczyć niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy Budimex może przystąpić do od wielu lat oczekiwanej przebudowy wyjazdowej ulicy z Gorzowa do Kostrzyna nad Odrą.
Firma Budimex S.A wygrała drugi ogłoszony przez Urząd Miasta przetarg na modernizację ulicy Kostrzyńskiej. Zaoferowała kwotę 65,2 mln zł, choć miasto planowało na ten cel 58 mln.
 
Prezydent Jacek Wójciki już w styczniu poinformował, że brakujące pieniądze znajdzie.
 
To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców, czekamy na nią. Dlatego wiedząc, jaka jest sytuacja na rynku, już na koniec roku założyliśmy dodatkowe pieniądze w Wieloletniej Prognozie Finansowej na jej realizację. Mamy pieniądze, chcemy rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – powiedział wówczas.
 
Kostrzynska_fot_Adamski
 
Zakres prac
 
Inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości ponad 3 km na odcinku od placu Słonecznego do węzła S3. Rozbudowa będzie polegała na wykonaniu nowej konstrukcji drogi wraz z budową infrastruktury (przebudowa skrzyżowania ulic Kostrzyńska-Dobra-Warzywna, budowa nowego torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na odcinku o długości około 2 km wraz z pętlą przy ul. Warzywnej o parametrach technicznych dostosowanych dla nowych tramwajów, budowa peronów i przystanków tramwajowych, rozbiórka istniejącego wiaduktu drogowego i budowa nowego, budowa chodników oraz budowa ścieżek rowerowych).
 
Przedsięwzięcie zakłada budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oraz budowę wylotów kanalizacji do rzeki Warty wraz z separatorami. W ramach przebudowy i rozbudowy układu drogowego wybudowane zostanie oświetlenie drogowe wzdłuż drogi z doświetleniem przejść dla pieszych. Nowe latarnie oświetleniowe w technologii energooszczędnej LED zasilane będą z istniejących obwodów oświetlenia drogowego.
 
Kostrzynska_fot_Adamski
 
Dwa źródła finansowania
 
Przebudowa drogi wraz z infrastruktura podziemną i nowym wiaduktem w ramach będzie finansowana z ZIT-ów (Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020, Oś 5 Transport, Działanie 5.1 Transport drogowy, Poddziałanie 5.1.2 Transport drogowy – ZIT Gorzów Wlkp.), a przebudowa torowiska i sieci trakcyjnej w ramach dotacji unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach).
Budowa drogi, uzbrojenia podziemnego i wiaduktu mają zakończyć się 17 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą robót, a w torowiska i sieci trakcyjnej – po roku od zawarcia umowy.
 
Aby przyspieszyć realizację projektu od października ubiegłego roku Miejski Zakład Komunikacji, na podstawie umowy in-house, realizuje na zlecenie Miasta prace przy torowisku w Al. 11 Listopada (na odcinku od wiaduktu przy placu Słonecznym do skrzyżowania z ul. Jancarza).
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski, Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją